وزارت آموزش و پرورش

مخالفان؛ صندوق دخیره فرهنگیان را ابزاری برای حمله به دولت کرده‌اند

وزیر اسبق آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی فکر می‌کنند یک بیمار قلبی باید تا آخر عمر بیمار بماند؛ گفت: زمانی که برای وزیر پیشنهادی اسم من مطرح شد، گفتند این همانی بوده که قبلا قبلش درد می‌کرد من هم گفتم شما بنویسد این، آن فرد نیست. ابتدا گفتند چرا آقای نجفی معرفی شده و این حرکت سیاسی روحانی است و می‌خواهد بدون اینکه کاری برای فرهنگیان انجام دهد، آنها را با خود همراه کند. بعد گفتند قرار است با آمدن نجفی آموزش و پرورش تبدیل به ستاد انتخاباتی شود. وقتی دانش آشتیانی معرفی شد گفتند چرا روحانی به خواست عمومی فرهنگیان توجه نمی‌کند؟ گفتند برای روحانی ستاد انتخاباتی مهمتر از آموزش و پرورش است!

۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹

معرفی وزیر محبوب فرهنگیان برای تصدی وزرات آموزش‎وپرورش

محمدعلی نجفی، مشاور رئیس‌جمهور، از سیدرضا صالحی‌امیری و مسعود سلطانی‌فر به‌عنوان گزینه‌های قطعی حسن روحانی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان نام برد. او در مصاحبه با سایت انتخاب گفت: من و دانش آشتیانی نیز گزینه‌های اصلی وزارت آموزش‌وپرورش هستیم. او همچنین درباره زمان معرفی گزینه‌های وزارت به مجلس گفت: «رئیس‌جمهور در نظر دارند روز یکشنبه فرد موردنظر را برای این وزارتخانه‌ها به مجلس معرفی کنند».

۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۷

علوم انسانی از مدارس دولتی حذف نمی شود

وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: تصمیمی در رابطه با ممنوعیت تحصیل دانش‌آموزان در رشته علوم انسانی در مدارس عادی دولتی اتخاذ نشده و گسترش مدارس فرهنگ به معنای حذف علوم انسانی از مدارس دولتی نیست.

۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۸

دلایل مردودی ۴۷هزار کلاس اولی

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش دلایل مردودی ۴۷هزار کلاس اولی را استفاده از سربازمعلمان، دو زبانه بودن دانش آموزان و مسئولیت پذیر نبودن خانواده ها اعلام کرد.

۲۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۷

راه‌اندازی «شبکه اجتماعی شاد» برای دانش‌آموزان

معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش سه برنامه ویژه آموزش و پرورش را برای برخورد با آسیب‌های فضای مجازی تشریح کرد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۳

آخرین اخبار