معصومه ابتکار

معصومه ابتکار: بارها من و خانواده ام را تهدید کردند

معصومه ابتکار:
اولین الاینده در دوره اقای خاتمی حذف شد
پردیسان بزرگترین مرکز قاچاق انسان و مخدر بود
بارها من و خانواده ام را تهدید کردند

۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۸

احتمال مشارکت آلمان در احیای تالاب هامون

معصومه ابتکار بامداد چهارشنبه برای امضای بیانیه مشترک همکاری‌های زیست محیطی، دیدار با مقامات، حضور در همایش اقتصادی و معرفی فرصت‌های همکاری با شرکت‌های صنعتی در زمینه محیط زیست به ویژه مدیریت پسماند و بازدید از کارخانه مدیریت پسماندهای پتروشیمی (BASF) و مؤسسه تغییرات آب و هوای آلمان (Potsdam) طی سفر دو روزه خود، وارد برلین شد.

۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۵

توافق ایران با فرانسه برای احیای دریاچه ارومیه

ساختمان سازمان حفاظت محیط‌ زیست ایران در پارک پردیسان روز گذشته یک میهمان ویژه داشت؛ سگولن رویال، وزیر محیط ‌زیست، انرژی و دریاهای فرانسه که ریاست همایش COP٢١ را برعهده داشت و از شنبه‌شب گذشته به دعوت معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط ‌زیست ایران، به تهران آمده است. رویال در اولین روز از سفر […]

۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۵

ابتکار در مجلس: احیای تالاب گاوخونی بعد از ۱۰ سال خشکی مطلق

معصومه ابتکار در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارش عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست پرداخت و این امر را مربوط به تمام دستگاه ها دانست. در این گزارش وی از وضعیت دریاچه ارومیه، تالاب گوخونی، جنگل های کشور و بهتر شدن وضع آلودگی هوا گفت.

۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۹

واکنش به ماجرای ادعای مخترع خودروی برقی و تکذیب ابتکار

واکنش به ماجرای ادعای مخترع خودروی برقی و تکذیب معصومه ابتکار

۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۵

نمایی از شهر تهران از ارتفاعات

پیامدهای آلودگی هوای تهران از صحن مجلس تا کف خیابان

آلودگی هوا مدارس تهران را در دو روز پایانی آذر ماه تعطیل کرد. شاخص کیفیت هوا در این دو روز برای گروه‌های حساس ناسام ارزیابی شد. این شاخص با وجود تغییراتی که از ابتدای دی ماه تاکنون داشته، همچنان برای گروه‌های حساس ناسالم ارزیابی می‌شود.

۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۵

واکنش کاربران به توئیت معصومه ابتکار در مورد آلودگی هوا

معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفظ محیط زیست در آخرین توئیت خود مربوط به آلودگی هوا، از مردم خواست با کمپین های اجتماعی به بهبود کیفیت هوا کمک کنند. واکنش تعدادی از کاربران به این توئیت ابتکار را مرور می کنیم.

۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۹

اینانلو در انتقاد به خانم ابتکار: محیط زیست سازمانی مردانه است نه جای سوسول بازی

محمد علی اینانلو کارشناس محیط‌ زیست، با انتقاد از روند مدیریت کنونی ابتکار – رئیس سازمان محیط زیست – عنوان کرد: سالها پیش در دوره رئیس جمهور اصلاحات نیز گفته بودم که محیط زیست تنها سازمانی است که باید مدیریتش مرد باشد زیرا این سازمان جای سوسول بازی نیست زیرا طبیعت خشن است.

۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۰

گزارش معصومه ابتکار از اوضاع نامناسب زباله‌ها در رشت

اینجا مرکز دفن زباله سراوان گیلان است که در جریان سفر هفته گذشته به آن استان بازدید داشتم. برنامه مدونی در قانون برنامه چهارم توسعه در سال ۸۲ برای ساماندهی زباله استان‌های شمالی کشور تدوین و پیش بینی‌هایی انجام شده بود که باید بررسی کنیم چرا اجرای آن به تاخیر افتاد یا متوقف شد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۰

ابتکار: خشکی هورالعظیم میراث برجای مانده از دولت احمدی‌نژاد است

ابتکار با بیان اینکه پروژه های نفتی دولت احمدی نژاد بر اساس برنامه پیش نرفته که اصلاح آنها زمان می برد، گفت: متاسفانه زمان ریاست جمهوری احمدی نژاد هورالعظیم دایک بندی شد و مانع ورود آب به تالاب شدند.

۱۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۶

احیای ۳ رودخانه در دستور کار

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام اینکه برنامه احیا رودخانه‌های کشف‌رود، زردرود و گهررود در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: توقف روند ورود آب به زاینده رود به دلیل عدم تعادل میان کشاورزی و محیط زیست رخ داده‌است.

۱۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۱

مدرسه محیط زیست کشور در مشهد مقدس احداث می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: مراسک کلنگ زنی مدرسه محیط زیست با حضور رئیس سازمان محیط زیست کشور برگزار می‌شود.

۱۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۶

واکنش ابتکار به عکس منتشر شده از امضاهای برجام

معاون رئیس جمهور، در توضیح عکس امضاهای توافق هسته ای که در اینستاگرام خود منتشر کرده بود گفت: آن امضاها، امضای صورت جلسه بوده است.

۱۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۲

ابتکار با پرونده گرد و غبار و ریشه چندین ساله آن وارد اهواز شد

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به همراه مسوولانی از چند وزارتخانه، صبح روز سه شنبه وارد اهواز شد و در فرودگاه این شهر مورد استقبال استاندار خوزستان و جمعی از مسوولان محلی قرار گرفت. ‘ معصومه ابتکار’ در بدو ورود به اهواز ، در فرودگاه این شهر، هدف از سفر […]

۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۹

ابتکار:در دولت قبل هورالعظیم را خشک کردند

  رییس سازمان محیط زیست گفت: مساله هوای اهواز کاری نیست که بشود در یک یا دو سال به سرانجام رساند. در دوره خشکسالی هستیم، دوران سختی است. خاک استان خوزستان کاملا رطوبتش را از دست داده و با کوچک ترین بادی خاک بالا می آید. ریزگرد از عربستان و عراق هم اضافه می شود. […]

۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۳

حمایت ابتکار از کمپین «آسمان آبی، زمین پاک»

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اجرای کمپین “آسمان آبی، زمین پاک” از سوی شهرداری تهران گفت: در اجرای این طرح دستان شهرداری تهران را به گرمی می‌فشاریم. معصومه ابتکار با اشاره به اینکه اجرای طرح آسمان آبی، زمین پاک با دو محور انضباط ترافیکی و تفکیک زباله از مبدا، گامی موثر در […]

۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۹

ابتکار اعلام کرد: کارنامه مثبت دولتمردان یازدهم مدیریت مصرف انرژی

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پارک حفاظتی مشترک بین ایران و ترکمنستان در حوزه سرزمینی استان خراسان شمالی ایجاد می شود. معصومه ابتکار در نشست شورای اداری استان خراسان شمالی در بجنورد اظهارکرد: کار مطالعاتی در این زمینه با تفاهم بین دو کشور ایران و ترکمنستان انجام شده است. وی اضافه کرد: با ایجاد […]

۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ۰۶:۳۸

آخرین اخبار