علی جنتی

علی جنتی: هاشمی می‌گفت اگر پای قهر از انقلاب نمی‌گذاشتند، ریاست مجمع را رها می‌کردم

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت تدبیر و امید از روزها و ساعت ها و دقیقه های دور و نزدیک خود با مرحوم ” آیت الله هاشمی فسنجانی”،رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام سخن میگوید.

پسر ارشد و ۶۷ رئیس کهن سال مجلس خبرگان رهبری ماه ها پیش در وصف علاقه اش به رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام تنها به ذکر جمله؛ ” به ایشان نزدیک تر هستم تا پدرم… ” بسنده کرده بود از آن جنس سیاستمداران کهنه کاری است که هیچ گاه منافع شخصی و حزبی اش را بر منافع ملی و عمومی ترجیح نداده و گله ها را به جان خریده و تهمت ها را با دل شنیده اما کمتر لب به گلایه گشوده…

۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶

در ذکر مصیبت اصحاب فرهنگ

از دیدگاه برخی خانه سینما تعطیل باید باشد ، کنسرت های موسیقی لغو باید گردد، تئاتر کلاً مضر است و چون هنرمندان موجبات فسق و فجور را در جامعه فراهم می کنند اصل بر ممنوع الکاری و ممنوع التصویری آنان است مگر آنکه مجبور باشیم و برای تولید آثار مورد نظرمان به آنان احتیاج داشته باشیم . رسانه هایمان مجازند بدترین الفاظ را در حق هنرمندان بکارگیرند ایستادن در کنار آنان و قرار گرفتن با ایشان در یک قاب عکس گناه است. اگر روزی هنرمندی در جشنواره ای معتبر و بین المللی افتخاری کسب کرد یا جایزه ای برد یحتمل قطعه ای از پازل ناتوی فرهنگی دشمن را تکمیل کرده است. همان بهتر که بهرام بیضایی و ناصر تقوایی و عباس کیارستمی و اصغر فرهادی و دیگران بروند در خارج از مرزها فیلم بسازند و محمد رضا شجریان اجازه خواندن در ایران نداشته باشد چرا که دیواری کوتاه تر از دیوار آنها نمی شناسیم.

۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۵

مروری بر کارنامه وزرای مستعفی

متاسفانه علی جنتی در دوران وزارتش تمام تمرکزش را روی کم کردن فشار غیرخودی‌ها گذاشته و کلا قید خواسته‌های خودی‌ها را زده بود. درواقع حکایت او حکایت آن دانش‌آموزی است از ترس ناظم کل سال تحصیلی موهایش را به موقع کوتاه کرده و ژل نزده، یقه پیرهنش را تا جایی که امکان دارد و حداقل میزان اکسیژن را عبور می‌دهد بسته، سر صف تکان نخورده و موقع از جلونظام گلویش را پاره کرده، اما سرکلاس هیچوقت مشق‌هایش به موقع ننوشته و به وظایفش بعنوان یک دانش‌آموز عمل نکرده! حالا هم یک بار که دستش توی دماغش بوده آقامعلم مچش را گرفته و نه تنها تاجایی که میخورده کتکش زده، بلکه از کلاس بیرونش کرده و نمره انضباطش را هم صفر داده است!

۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰

«بر دار کردن خیالی حسنک وزیر»

رفتن ایشان در هر صورت اتفاق مبارکی ست و امیدوارم سرپرستی که جانشینشان می شود حداقل آنقدر صداقت داشته باشد که حرف و عملش به هم نزدیک باشند و مثل ایشان مدام از لولویی به نام «استیضاح» نترسند که کمترین بها برای حداقل چند ماه خدمت صادقانه به فرهنگ و هنر یک سرزمین است و در این روز و روزگار باید اسباب تفاخر باشد نه بی عملی. آرزوی آخر این که ای کاش جناب جنتی، هنگام رفتن سخنگوی محترم وزارت ارشاد را هم به همراه خود ببرند که دروغ ها و سخنان ناشیانه ی ایشان در این سالها همیشه نقل مجلس اهالی هنر و ادبیات بوده و باعث دلخوری و رنجش.

۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۰۰:۵۲

معرفی گزینه‎های سرپرستی سه وزارت‎خانه بی وزیر

وزرای آموزش‌وپرورش ، ورزش و جوانان و ارشاد از سمت‌های خود کناره‌گیری کردند. رییس جمهور امروز سرپرستان این سه وزارتخانه‌را تعیین می‌کند. سید رضا صالحی‌امیری ، سید عباس صالحی و سید محمد بطحایی به ترتیب سرپرست وزارتخانه‌های ورزش، ارشاد و آموزش و پرورش خواهند شد.

۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۰۳:۰۳

وزرای فرهنگ‎وارشاد اسلامی، ورزش‎و‎جوانان و آموزش‎و‎پرورش استعفا دادند

تایید استعفای گودرزی، جنتی و فانی؛ یک منبع آگاه در دولت خبر استعفای جنتی، گودرزی و فانی را در راستای ترمیم کابینه یازدهم تایید کرد.

۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۳

پذیرش استعفا یا برکناری علی جنتی: پا گذاشتن روی پوست خربزه

به گمان من پذیرش استعفا یا برکناری علی جنتی آن هم در ماههای باقی مانده تا پایان دولت یازدهم ، پا گذاشتن روی پوست خربزه ای است که مخالفین دولت بر سر راه گذاشته اند و می توانند دولت را در مقابل فشارها و حمله ها مرعوب نشان دهند. با آنچه از عملکرد فراکسیون امید در مجلس دیده ایم نیز بعید است که گزینه ای قوی تر از جنتی رای اعتماد بیاورد.
بنابراین پذیرش استعفا یا برکناری علی جنتی از سوی روحانی تکرار همان اشتباهی است که هاشمی رفسنجانی با زیر بار رفتن استعفای خاتمی مرتکب شد و برای دولت نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۶

کنسرت، روحانی و جنتی

وعده‎ی انتخاباتی روحانی

۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۳:۳۰

جنتی: دچار انحطاط اخلاقی شده ایم / برخی رسانه ها دست به جعل، تحریف، دروغ و توهین می زنند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با هنرمندان و چهره های فرهنگی ،هنری و سیاسی هرمزگان تصریح کرد: دچار انحطاط اخلاقی شده ایم و دروغگویی ،خیانت در امانت ،نداشتن تعهد اخلاقی از مشکلاتی است که باید با گسترش سبک زندگی ایرانی و اسلامی حل شود.

۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۹

علی جنتی: نیروی انتظامی با تئاترهای زیر زمینی برخورد کند

علی جنتی با بیان اینکه گروههای تئاتری زیرزمینی مجاز به فعالیت نیستند، تاکید کرد: نیروی انتظامی وظیفه دارد در مقابل آنها بایستد زیرا یکی از وظایف این نیرو ارشاد ارشادی است.

۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۸

همایون اسعدیان: نیامدن وزیر ارشاد به جشن سینمای ایران ما را خجالت‌زده کرد

دبیر هفدهمین جشن سینمای ایران از نیامدن علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مراسم تجلیل از چهار چهره سینمای ایران گله کرد و یادآور شد که از حضور نیافتن جنتی خجالت می کشد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۹

علی جنتی در دیدار با وزیر فرهنگ آذربایجان: مشترکات فراوانی داریم

چند روز قبل، آقای علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توقف چند ساعته در باکو در مسیر مسکو – تهران، با آقای ابوالفضل قارایف وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان دیدار کرد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۶

گسترده‌ترش روابط فرهنگی ایران و روسیه

جنتی گفت: امیدواریم سال آینده روسیه با همه امکانات خود در نمایشگاه تهران حضور یابد. موافقت‌نامه فرهنگی مشخصی تاکنون امضا نکردیم، اما طبق اعلام آماددگی دو طرف در آینده نزدیک تفاهمات گسترده‌تری خواهیم داشت.

۱۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۲

سخنرانی علی جنتی در افتتاحیه نمایشگاه کتاب مسکو

بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو چهارشنبه این هفته با حضور ناریشکین رئیس مجلس روسیه و علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز به کار می کند.

۱۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۱

وزیر ارشاد: در گذشته صدور مجوز نشریات گاهی ۸ تا ۱۰ سال طول می‌کشید

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه “۱۷۶۱ نشریه در طول دولت یازدهم مجوز گرفته‌اند”، گفت: براساس قانون به طور میانگین در دولت یازدهم ظرف شش ماه به نشریات مجوز داده می‌شود در حالی که در گذشته این زمان گاهی ۸ تا ۱۰ سال طول می‌کشید. به گزارش ایسنا، “علی جنتی” در مراسم ضیافت […]

۱۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۰

جزئیات لیست خوانندگان و نوازندگان ممنوع‌الفعالیت

گفته‌های اخیر سالار عقیلی به یکی از رسانه‌های خارجی درباره لیست سیاه خوانندگان و نوازندگان سنتی و پاپ ایران ـ که مشتمل بر سی چهره بوده ـ این پرسش را پیش آورد که عامل چنین نامه‌نگاری‌ چه بوده و چگونه در سکوت ممنوع الفعالیتی جمعی از خوانندگان مطرح موسیقی شکل گرفت و چگونه رفع شد؟ […]

۵ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۰

دستور فیلتر لاین، تانگو و واتس‌آپ فعلاً اجرا نمی‌شود/ شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب نباید مسدود شوند

علی جنتی در خصوص تصمیم مسدودسازی سه نرم افزاری ارتباطی موبایلی لاین، واتس‌آپ و تانگو اظهار داشت: تصمیم بر فیلترینگ این سه نرم‌افزار در کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه (فیلترینگ) اتخاذ نشده و قوه قضائیه مستقیماً به موضوع وارد شده است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ورود مستقیم قوه قضائیه به این موضوع و […]

۲۷ دی ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۱

پیشنهاد جنتی برای برگزیده‌های جایزه جلال: آثار برگزیده خریداری شود

به معاونت فرهنگی پیشنهاد می‌کنم که کتاب‌های برگزیده این دوره را خریداری کرده و آنها را در کتابخانه‌ها قرار دهند/ جایزه جلال اگرچه از زمان تولدش با افت و خیزهای زیادی همراه بوده اما فعلا به یک رویداد بزرگ ادبی تبدیل شده است. اختتامیه هفتمین جایزه ادبی جلال آل احمد با سخنرانی علی جنتی افتتاح […]

۴ آذر ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۳

علی جنتی نویسنده مورد علاقه‌اش را معرفی کرد

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در میان نویسندگان ایرانی حوزه ادبیات، بیش از دیگران به جلال آل احمد علاقه دارم.  به گزارش نظر- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره نویسنده مورد علاقه و ساعات مطالعه‌اش توضیح داد: هر روز میانگین بین چهار تا پنج ساعت مطالعه دارم که به خواندن کتاب‌ها، مقالات، […]

۳ آذر ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۷

مراسم بیست و دومین دوره تکریم کتابداران و ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزار شد؛

جنتی: تمدن اسلام از اساس مبتنی بر کتاب است

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم بیست و دومین دوره تکریم کتابداران و ترویج فرهنگ کتابخوانی عنوان کرد: مقام معظم رهبری همواره کتاب می‌خوانندو آن را تبلیغ و توصیه می‌کنند، به‌طوری که در جایی به بنده گفته‌اند «من شبی را بدون مطالعه کتاب سر به بستر نمی‌گذارم. به گزارش نظر به […]

۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۷

آخرین اخبار