تهران

تبلیغ عجیب لباس‌های مارک تی‌هو

تبلیغ عجیب و جالب لباس‌های مارک تی‌هو

۱۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۵

سونامی مال‌ها در تهران

تنها در سال ۹۱، ۳۲۱ ساختمان با کاربری تجاری احداث شده که در سال ۹۲ به بهره‌برداری رسیده‌اند. در سال ۹۲، شهرداری تهران مجوز احداث ۱۲۷ ساختمان تجاری جدید را صادر کرده است. تا قبل از دهه ۹۰، سالانه حداکثر سه تا پنج درصد از پروانه‌های ساختمانی صادر شده را پروانه‌های تجاری تشکیل می‌دادند. در حالی‌که از سال ۹۰، به تدریج سهم پروانه‌های تجاری در مقابل مسکونی بیشتر شده، به‌طوری که در سال‌های ۹۳ و ۹۴ حجم پروانه‌های ساخت و ساز تجاری به ۱۰ درصد در سال افزایش پیدا کرده است. و اکثر مجوزهای صادر شده نیز برای احداث «مال» بوده است.

۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۰۴:۰۳

زنان زباله‌گرد؛ آنها که زباله‌ها پناه‌شان است

اینجا دروازه‌غار است؛ قلب تپنده آسیب‌های اجتماعی شهر تهران. شب‌ها گذر هیچ رهگذر بالانشینی به این حوالی نمی‌افتد. خاموشی، ویژگی هولناک بسیاری از خیابان‌های این منطقه است. انگار قرار نیست روشنایی، چهره عریان واقعیت را نشانتان دهد. اگر صدای هلهله و شادی کولی‌ها نباشد که آخرشب‌ها دور هم جمع می‌شوند، می‌زنند و می‌رقصند، حتی صدایی هم از این حوالی شنیده نمی‌شود. از حلقه‌های ۲۰ تا ۳۰ نفره در حال استعمال مواد در حاشیه پیاده‌روها که عبور کنید، در کوچه‌پس‌کوچه‌ها به مردمانی برمیخورید که نانشان را در سطل‌های زباله جست‌وجو می‌کنند.

۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۵

«۱۴ مهر»، روزِ رهایی تهران از دردهایش

وضعیت سال‌های گذشته‌ی تهران، برای نخستین‌بار تعدادی از متخصصان شهری و معماران را بر آن داشت تا برای رهاییِ پایتخت از زخم‌هایی که هر روز عمیق‌تر می‌شوند، فکری کنند.

آن‌ها بررسی‌های خود را از نیمه‌ی دوم سال ۹۰ آغاز کردند و پس از بررسی‌های فراوان از میان چند روز که به وقایع مختلف شهر در سال‌های گذشته مربوط می‌شد، سرانجام «یکم آبان» را پس از بررسی‌های طولانی «روز تهران» نامیدند و چند سال گذشته برنامه‌هایی هرچند کوچک با نام «جشن تهران» برگزار کردند.

۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۶

تجمع معترضان به تخریب بوستان ارمغان در خیابان آفریقا

واگذاری و تخریب بخشی از بوستان ارمغان در خیابان آفریقا، توسط شهرداری تهران برای ساخت مجتمع تجاری حالا اعتراض فعالان محیط زیست و اهالی این محله را هم برانگیخت. به گزارش «ایران»، جمعی از اهالی ساکن خیابان آفریقا و فعالان محیط زیست تهران عصر روز پنجشنبه با در دست داشتن پلاکاردهایی در اعتراض به قطع […]

۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۴:۴۴

ریزش‌هایی که کارگران مترو را قربانی می‌کند

ریزش دیوار  کارگاه متروی خط  کیانشهر در حالی منجر به فوت ۴ کارگر شده که صبح دیروز نیز  بنابر اعلام سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور؛ یک کارگر دیگر بر اثر ریزش کارگاه مترو در کوهسار شهران مصدوم شد. بنابر اظهارات کولیوند، سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور که به تایید مترو […]

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۱

نمایندگی شهر بدون گرسنه در محله جردن

پنجمین نمایندگی تحویل غذای تهران شهر بدون گرسنه در محله جردن راه اندازی شد. کسانی که حد فاصل خ اسفندیار تا پل پارک وی هستند میتوانند غذاهای دستنخورده و باقیمانده از میهمانیهای خود را در ظروف یکبار مصرف به نشانی: خ نلسون ماندلا ؛ انتهای کوچه انصاری ؛ نرسیده به ولیعصر ؛ شعبه پیتزا سیب […]

۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۳

گرافیتی هفت خوان رستم بر دیوار شهر

هفت خوان رستم روی دیوارهای شهر – خیابان کریمخان – تهران

۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۵

شمخانی: کشف و خنثی سازی عملیات تروریستی در تهران

دبیر شورای عالی امنیت ملی از کشف و دستگیری عوامل عملیات انتحاری طی چند روز گذشته در تهران خبر دادو گفت: در همین ایام رمضان نفرین شدگان زمین تصمیم داشتند در تهران اقداماتی انجام دهند و گزارشی مختصر منجر به کشف و دستگیری عوامل عملیات انتحاری در تهران شد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶

وسمه بر ابروی کور کشیدن

می‌گویند دنی دیدرو احساس رضایت‌بخشی از گنجه‌ لباس‌هایش داشت تا زمانی که شلوارِ خوابی هدیه ‌گرفت. از‌آن‌پس، به دلیل سنخیت‌نداشتن شلوار با دمپایی‌اش مجبور به عوض‌کردن دمپایی شد. بر‌همین‌منوال، نوبتِ سایر لوازم رسید تا اینکه همه‌‌ گنجه‌اش تغییر کرد. «نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر» در ابتدا این‌گونه می‌نماید. در‌این‌‌زمینه، همواره سؤال از دامنه‌ ارتباطی و […]

۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۰

کنسرتی در خیابان‎های تهران

همه دارن ازمون فیلم میگیرن و عکس میندازن. ما از کی فیلم بگیریم؟

۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۵

می بایست گرمسار، قم و شهرهای اطراف تهران را مهیای پروژه سبک سازی پایتخت کنیم

محمد کاسبان، در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به مشکلات عدیده شهر تهران در عرصه های مختلف، از آماده شدن طرحی ویژه برای سبک سازی پایتخت و استفاده از شهرهای اطراف تهران برای کنترل مسائل پایتخت خبر داد و گفت: کلان شهر تهران، به عنوان ام القرای اسلامی در مرز انفجار قرار دارد.

۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۳

سونامی آنفلوآنزا به تهران رسید

بالاخره آنفلوآنزای H1N1 به پایتخت رسید و در چند روز گذشته برخی از بیمارستان‌های تهران شاهد بستری کردن بیماران مبتلا به این نوع بیماری بوده‌اند. هر چند به گفته مسوولان وزارت بهداشت این نوع بیماری هر سال در کشور وجود داشته و پارسال هم ۸۶ نفر بر اثر ابتلا به این نوع بیماری جان خود […]

۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۴

هیچ اقدام ضدامنیتی در مرزها نداشتیم/ حضور ناجا در خیابان‌های تهران برای مانور آمادگی است

رحمانی‌فضلی گفت: تاکنون هیچ اقدام ضدامنیتی در مرزهای کشور نداشتیم و فقط دو نفر در کاروان‌ها به‌دلیل تبلیغات انحرافی بازداشت شدند. به گزارش نظر،عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در پایان نشست ستاد اربعین که عصر امروز (شنبه) در وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به جلسه امروز ستاد اربعین، اظهار داشت: این جلسه با حضور همه […]

۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۴

حضور نیروهای یگان‌ویژه و خنثی سازی بمب در سطح تهران برای مقابله با تهدید احتمالی تروریسم است

ساجدی‌نیا در خصوص افزایش شمار مأموران پلیس در سطح معابر و اماکن تهران گفت: این اقدام به منظور آمادگی پلیس برای مقابله با هرگونه تهدید احتمالی انجام شده و به نوعی تمرین عملیاتی محسوب می‌شود. در این تمرین عملیاتی نیروهای یگان ویژه، یگان امداد، واحدهای ۱۱۰، نیروهای نامحسوس زن و مرد، تیم‌های چک و خنثی‌سازی بمب حضور دارند.

۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۵

اغاز برخورد با بد حجابان در پایتخت+عکس

از روز گذشته مرحله جدیدی از طرح امنیت اخلاقی و اجتماعی در سطح خیابان‌ها، میدان‌ها، مراکز خرید، بوستان‌ها و … در پایتخت به مرحله اجرا درآمد و براساس آن پلیس با افراد بدحجاب، مزاحمان نوامیس و دیگر افرادی که اقدام به هنجارشکنی و انجام رفتارهای خارج از چارچوب و عرف دینی و اجتماعی داشته باشند، برخورد می‌کند.

۵ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۹

شل و توتال ۲۰۰ پمپ بنزین در ایران می سازند

اخیرا مجوزی به منظور احداث ۱۰۰ جایگاه جدید سوخت برای هر یک از شرکت‌های توتال فرانسه و شل انگلیس در تهران و سایر نقاط کشور صادر شده است.

۱۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۳

پیام تسلیت پادشاه عربستان به رهبر معظم انقلاب و ملت ایران

وزیر بهداشت عربستان ضمن تسلیم پیام تسلیت پادشاه این کشور به دولت ایران و قربانیان حادثه منا تاکید کرد که دولت ریاض آماده همکاری با تهران است.

۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۵

راه اندازی ۶ ایستگاه جدید لرزه نگاری توسط موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران

مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در نیمه نخست امسال، شش ایستگاه لرزه نگاری جدید در کشور نصب و راه اندازی کرده است.

۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۷

راه‌اندازی قطار دوطبقه برقی در مسیر پردیس- تهران

حسین رجب‌صلاحی امروز گفت: طول مسیر ریلی قطار برقی پردیس-تهران، ۲۲ کیلومتر است که پیش‌بینی می‌کنیم ایجاد خط و تأمین ناوگان حدود یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه داشته باشد. مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با تأکید بر اهمیت تسهیل در رفت و آمد ساکنان شهر جدید پردیس اظهار کرد: با برگزاری چندین جلسه با […]

۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۰

آخرین اخبار