انتخابات

ترقی: انقلابی‌گری گفتمان فعلی اصولگرایان است

حمیدرضا ترقی می‌گوید ترکیب مجلس یازدهم “ترکیبی از اکثریت نیروهای انقلابی جوان، اقلیتی از مستقلان و اصلاح‌طلبان فاقد سوابق منفی سیاسی خواهد بود”.

6 ژانویه 2020 - 19:08

حسن اسدی زیدآبادی: اجماع اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس منتفی است

حسن اسدی زیدآبادی در مورد احتمال ارائه لیست واحد از سوی اصلاح‌طلبا می‌گوید: حتما گروهی از اصلاح طلبان در انتخابات لیست خواهند داد اما اجماع کلی منتفی است. استراتژی «برتری چوب خشک بر تندروها» دیگر توجیه‌گر اجماع نیست. اصلاحات در انتخابات پیش رو نمی‌تواند پیام تغییر را به جامعه منتقل کند. امروز تکنوکرات‌های جریان اصلاحات، نسبتی با «ایده اصلاحات» ندارند. تکنوکرات‌ها به بخشی از وضع موجود تبدیل شده‌اند و نمی‌توانند نماینده تغییر باشند. نهادهایی مانند شورای‌عالی سیاست‌گذاری و احزاب ظرفیت نمایندگی «ایده اصلاحات» را ندارند.

6 ژانویه 2020 - 17:49

حسن اسدی زیدآبادی: اصلاح‌طلبان با بحران اثرگذاری روبرو هستند

اسدی زیدآبادی در مورد بازنگری در گفتمان اصلاحات می‌گوید: حتی در نیروهای جوان اطلاحات ظرفیتی برای گفتمان جدید وجود ندارد جریان های سنتی اصلاح طلب و اصولگرا کمتر از ٣٠درصد جامعه را نمایندگی می کنند در شرایط انفعال جریان های سنتی احتمال ظهور پوپولیسم بسیار بالا است امروز اصلاح طلبان با بحران اثرگذاری انتخابات روبرو هستند به طوری که نمی توانند اثرگذاری انتخابات را برای مردم اثبات کنند

6 ژانویه 2020 - 17:31

سعید شریعتی: آیا اصلاح‌طلبان دچار بحران مشروعیت شده‌اند؟

سعید شریعتی، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت درباره احتمال پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات می‌گوید: رویگردانی مردم از اصلاح طلبان القای رقیب است. اکثریت جامعه از وضع موجود ناراضی و به دنبال تغییر هستند. مسالمت آمیزترین شیوه اعتراض و اصلاح طلبانه ترین شکل برخورد برای خواست تغییر عدم شرکت در انتخابات است. ما از مردم دعوت می‌کنیم و در صورت فراهم بودن شرایط کاندیدا معرفی می‌کنیم اما مردم را به زور نمی‌توان پای صندوق رای برد. اگر مفهوم انتخابات شکل بگیرد حزب اتحاد کاندید معرفی می‌کند، در غیر این صورت قطعا لیست نخواهیم داشت.

6 ژانویه 2020 - 17:22

ناصر ایمانی: امیدی به ارائه لیست واحد در جریان اصولگرایی ندارم

نظر ناصر ایمانی در باره ترکیب مجلس آینده و آرایش سیاسی اصولگرایان: امیدوارم مجلس آینده مجلس افرادی با رای پایین، بی نام و نشان و پوپولیست نباشد. مطلوب اصولگرایان این است که همراه با جبهه پایداری لیست واحد ارائه دهند اما به این موضوع امیدوار نیستم. چرا که عملکرد جبهه پایداری در چند انتخابات گذشته این را نشان می دهد. اختلاف نظر جبهه پایداری با دیگر اصولگرایان قابل کتمان نیست. آن ها حاضر به تنزل از نظر خود نیستند.

6 ژانویه 2020 - 17:12

آخرین اخبار