شبکه نظر www.nazarnews.com

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۳۰

کد خبر: ۱۲۰۷۸۱

ساعت : ۰۰:۲۸

nazarnews.com/120781

پیام‌های تسلیت شخصیت‎های مختلف برای درگذشت «رضا رستمی»

به دنبال درگذشت «رضا رستمی»، روزنامه‌نگار باسابقه که در ساعات اولیه روز پنجشنبه (۲۹ مهر) به علت عارضه‌ تومور مغزی دار فانی را وداع گفت، شخصیت‌های مختلف با ارسال پیام‌های جداگانه، این ضایعه را به خانواده وی و جامعه رسانه تسلیت گفتند.

سرپرست وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد، رئیس کتابخانه ملی، رئیس سازمان سینمایی و … در پیام‌های جداگانه‌ای، درگذشت «محمدرضا رستمی»، از روزنامه‌نگاران باسابقه‌ی حوزه فرهنگ را تسلیت گفتند.

سید عباس صالحی، معاون فرهنگی وزارت ارشاد و سرپرست این وزارتخانه با انتشار پیامی درگذشت این روزنامه‌نگار و منتقد حوزه کتاب و ادبیات را تسلیت گفت.

در این پیام که به سال‌ها فعالیت مرحوم رستمی در عرصه کتاب و رسانه اشاره شده، آمده است: «خبر درگذشت جناب آقای محمدرضا رستمی، روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای حوزه فرهنگ موجب تاثر گردید. فقدان ایشان که به گواه همکاران، دوستان و بسیاری از فعالان عرصه نشر، کتاب و رسانه همواره به عنوان فردی شریف و زحمتکش در این عرصه بوده‌اند، برای این حوزه خسارت خواهد بود. درگذشت ایشان را به خانواده داغدار آن عزیز سفر کرده، به ویژه پدر، مادر و همسر گرامی‌شان تسلیت گفته و برای آن مرحوم از درگاه احدیت مغفرت و برای بازماندگان صبر مسئلت می‌کنم.»

حجت‌الله ایوبی، رییس سازمان سینمایی نیز به مناسبت درگذشت رضا رستمی، در پیام تسلیتی نوشت: «مرگ پیش از آنکه پایانی باشد بر زندگی این جهانی، آغازی است و تذکری که همه بدانیم این دنیای فانی را قدر و منزلتی ابدی نیست.

شنیدن خبر درگذشت جوانی برومند، مهربان و توانا چون مرحوم آقای محمدرضا رستمی باهمه عشق و علاقه‌اش به درست زندگی کردن و مشق عشق گرفتن، باعث تاسف و تاثر عمیق است.

آن مرحوم در طول حیات مادی کوتاه خویش مهربانانه و متعهدانه و براساس بینشی عمیق قلم زد و سرمشق نسل بعدی خود گشت.

این مصیبت رابه خانواده گرامی آن عزیز و بازماندگان و همکاران رسانه‌ای و نویسندگان و روزنامه‌نگاران و علاقمندان ادبیات سینمایی تسلیت می‌گویم.»

سیدرضا صالحی امیری، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و مشاور رئیس‌جمهور نیز در پیامی درگذشت دبیر سابق فرهنگی خبرآنلاین را تسلیت گفته است. متن این پیام بدین شرح است:

«انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت ناگهانی روزنامه‌نگاری فرهیخته از اهالی فرهنگ که به دانش، حُسن خلق و انصاف شهره بود، موجب ناراحتی و تالم فراوان شد.

ضایعه درگذشت مرحوم «رضا رستمی» را به همسر، دختر و خانواده‌اش و به همه روزنامه‌نگاران و خبرنگاران و اهالی فرهنگ و همکاران وی تسلیت می‌گویم و برای بازماندگان صبر و برای او رحمت واسعه الهی را در ایامی که هنوز عزادار شهادت اباعبدالله الحسین(ع) هستیم، مسئلت می‌کنم.»

حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد نیز در پیامی، درگذشت رضا رستمی را تسلیت گفت. در پیام حسین انتظامی آمده است:

«و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام

درگذشت ناگهانی همکار و روزنامه‌نگار با سابقه حوزه فرهنگ، زنده‌یاد «محمدرضا رستمی» را به خانواده گرامی آن مرحوم، همسر محترم و جامعه رسانه‌ای کشور تسلیت می‌گویم.

اینحانب افتخار همکاری با ایشان را در سه رسانه جام‌جم، همشهری و خبرآنلاین داشتم که با خاطرات بسیار خوبی از رفتار حرفه‌ای و متعهدانه‌اش همراه است؛ دغدغه‌مندی و نگاه دقیق او به مسایل فرهنگی، مهمترین ویژگی مرحوم رستمی بود که به تصدیق اهالی فرهنگ و رسانه رسیده بود.

از پروردگار مهربان برای ایشان، رحمت واسعه و برای خانواده آن مرحوم، شکیبایی و اجر در تحمل مصیبت مسألت دارم.»

همچنین انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر نیز در پیام تسلیتی که در این رابطه منتشر کرده آورده است: «خبر کوتاه اما تکان‌دهنده بود: ستاره‌ای در آسمان اهل قلم و فرهنگ ایران، خاموش شد.

درگذشت همکار و همراه سالیان دور و نزدیک‌مان، محمدرضا رستمی، برای دوستان و همکارانش در «انجمن منتقدان و نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر»، ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر است و داغی دلسوز و فراتر از آن، برای اهل فرهنگ و هنر، خسران و حسرتی عمیق؛ حسرت از دست دادن روزنامه‌نگاری شریف، با اخلاق و اهل هنر که سالیان سال بی‌توقع و بی‌چشم‌داشتی برای روشنابخشی به صحنه فرهنگ و هنر قلم به دست داشت.

انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر ضمن ابراز همدردی با خانواده محترم وی، این ضایعه ناگوار را به جامعه فرهنگ و هنر کشور تسلیت عرض می‌کند.»

فرید فرخنده‌کیش، مدیرعامل انجمن سینمای جوانان نیز در پیامی، درگذشت مرحوم «رضا رستمی» را به تمامی هنرمندان و فعالان عرصه رسانه‌ای تسلیت گفت.

در متن این پیام تسلیت آمده است: «رضا رستمی، روزنامه‌نگاری مسلط در عرصه فعالیت حرفه‌ای خویش بود و توانست منشاء اثرگذاری‌های پایدار و ارزشمندی در حوزه سینما باشد. فقدان این عزیز از دست‌رفته، در روزهای مصادف با شهادت اباعبدالله (ع) ضایعه دردناکی بر پیکر جامعه اطلاع‌رسانی و خبر خواهد بود.

از طرف انجمن سینمای جوانان ایران و به نمایندگی از کلیه همکاران این مجموعه فقدان مرحوم رضا رستمی را تسلیت گفته و برای خانواده محترم ایشان آرزوی صبر و بردباری دارم.»

علیرضا تابش، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز در پیامی درگذشت مرحوم «رضا رستمی»، خبرنگار و فعال رسانه‌ای را تسلیت گفت. در این پیام آمده است: «درگذشت رضا رستمی، روزنامه‌نگار و منتقد سینمایی، مقارن با ایام حزن و سوگ حسینی موجب تألم و تأثر فراوان شد.

مرحوم «رستمی» به عنوان شخصیتی متین، متخصص، منصف و با اخلاق در عرصه خبر و اطلاع‌رسانی به ویژه در حوزه سینما، منشأ خدمات ارزشمندی بود و بی‌شک فقدانش‌ ضایعه‌ای دردناک برای جامعه رسانه‌ای محسوب می‌شود.

فقدان این روزنامه نگار سینمایی را به خانواده داغدار رستمی بخصوص همسر گرامی و فرزند عزیزش و جامعه مطبوعاتی و سینمایی کشور تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال‌ برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جمیل مسئلت می‌نمایم.»

«پرویز اسماعیلی»، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس جمهور نیز در پیام خود برای تسلیت «رضا رستمی» آورده است: «درگذشت ناگهانی همکار گرامی جناب آقای رضا رستمی، روزنامه‌نگار توانمند و با اخلاق کشورمان موجب تاثر فراوان شد.

آن مرحوم طی سال‌های متمادی فعالیت در رسانه‌های مختلف، شرافت قلم و حرمت حرفه خبرنگاری را به شایستگی پاس داشت و نمادی از دانش و مهارت، ژرف بینی و انصاف در روایت پدیده‌ها و نقد رویدادها، بویژه در حوزه فرهنگ، سینما و هنرهای نمایشی برای فعالان رسانه‌ای کشور بر جای گذاشت. فقدان آن عزیز قطعا ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر برای روزنامه‌نگاری ایران خواهد بود.

اینجانب فقدان این روزنامه‌نگار نجیب و همکار سال‌های دیرین را به خانواده آن مرحوم بویژه همسر بزرگوار و فرزند دلبندش، همچنین جامعه مطبوعاتی و رسانه‌ای کشور و بخصوص مدیران و همکاران گرامی ایشان در خبرگزاری خبرآنلاین تسلیت می‌گویم و برای آن فقید سعید رحمت واسعه الهی و برای عموم بازماندگان صبر و اجر و سلامتی مسالت می‌دارم.»

کانون طراحان و مدیران تبلیغاتِ سینمای ایران نیز این ضایعه بزرگ را به جامعه خبرنگاران، اهالی سینما و خانواده داغدارش عمیقا تسلیت گفت. در پیام منتشر شده در این رابطه آمده است: «رضا رستمی پل به فتحِ ستاره بست، رضا رستمی از یارانِ کهنه رسانه بود، اهلِ سینما بود، اما برای ما مهم‌ترین ویژگی او صداقت، نجابت و فروتنی‌اش بود.
افسوس که دیگر تنها روحِ مهربانش با ماست و خواهد بود…»

سید مصطفی ابطحی، مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری نیز در پیامی به مناسبت درگذشت رضا رستمی، درباره این فعال عرصه مطبوعات سینمایی نوشت: «سینمای ایران یکی از منتقدان و نویسندگان و خبرگان عرصه خبر را از دست داد. آقای رستمی به گواه اهل سینما و رسانه شهره به انصاف، صداقت و صراحت بودند  و یادشان در نوشته هایشان تا ابد جاری خواهد بود.
اینجانب ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت آقای رضا رستمی، از خدای منان برای خانواده آن مرحوم طلب صبر و مغفرت دارم.»

+ایسنا

دسته بندی: آخرین اخبار / تیتر / رسانه ها

کلید واژه‌ها: /

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.