گفتگو

عارف برای انتخابات ۱۴۰۰ برنامه دارد

آیا بین عارف و روحانی پس از انتخابات ریاست مجلس فاصله ایجاد شده است؟ آیا اصلاح‌طلبان مجبور هستند در انتخابات آینده از آقای روحانی حمایت کنند یا گستره بازی سیاسی در جنبه‌های مختلف را دارند؟ آیا اصولگرایان به سمت آقای روحانی گرایش پیدا کرده‌اند یا اینکه آقای روحانی به سمت اصولگرایان گرایش پیدا کرده است؟ […]

عضو شورای شهر تهران:اختیارات شهردار تهران بیشتراز رئیس‌جمهوراست

انصاری:شهرداری برخی اختیارات را براساس قانون به شهردار تهران تنفیذ کرده است. هرچند این اختیارات به صورت درصدی است ولی امروز شهردار تهران کوهی از اختیارات را بدون مجوز شورای شهر دارد. بحث‌ها واگذاری املاک به کارکنان شهرداری تهران یکی از آن اختیارات است. اختیاراتی که شهردار تهران دارد رئیس جمهو از آن برخوردار نیست.

موسیقی، شجاعت من است

مرام و منشی یگانه دارد. وارد بازی القاب نمی‌شود. آذر ٩٣ برای رد نشان شوالیه فرانسه نوشت: «شاید اگر در دیار ما توجه و درک از هنر والای موسیقی همان‌طور که نزد مردم است، نزد مسئولان – که باید خدمتگزاران تاریخ و فرهنگ و هنر باشند – می‌بود، یک هدیه و عنوان غیرخودی این‌همه انعکاس […]

روایت کرباسچی از انتخابات ۹۶، ریاست مجلس، حصر و …

تکنوکرات بی‌منصب سیاست کشور که روزی سودای معاونت ریاست‌جمهوری در سر داشت، امروز در دفتر حزب کارگزاران سازندگی می‌گوید که در حال حاضر کسی را آشناتر، قوی‌تر و مسلط‌تر از روحانی به مسائل مختلف کشور نمی‌شناسد، چون او در این سه سال همه آن کارهایی که نباید انجام دهد را انجام نداده است.

سردبیر پویش: روی شهرداری حساس هستند

محمدعلی صفارا سردبیر سایت فیلترشده پویش به شبکه نظر گفت: ظاهرا روی شهرداری حساس هستند و این برخورد برای حذف اخبار املاک نجومی در حالی است که پویش در ماجرای فیشهای نجومی پوشش گسترده تری داشت ولی کوچکترین برخورد و حتی تذکری از دولت دریافت نکردیم که نشان از تفاوت حساسیت های دستگاههای نظارتی دارد.

یک اقتصاد دان: خصوصی‌سازی مانع مستقیم راه آزادی

محمد مالجو دانش‌آموخته‌ی اقتصاد، پژوهشگر و نویسنده، متولد تهران است. وی مدتی به‌عنوان پژوهشگر میهمان در موسسه‌ی بین‌المللی تاریخ اجتماعی در آمستردام به فعالیت مشغول بود و حوزه‌ی علایق و پژوهش‌های وی تاریخ اندیشه‌ی اقتصادی، اقتصاد سیاسی و تاریخ اقتصادی ایران در دوره‌ی پس از انقلاب را شامل می‌شود. وی در این گفت و گو […]

باهنر: بهترین وضعیت ادامه حصر است

روز مصاحبه با محمدرضا باهنر مقارن بود با روز خبرنگار؛ ما اما بدون توجه به این تقارن خود را برای گفت‌گویی چند ساعته با باهنر آماده کرده بودیم. «آقای لابی» بعد از ۲۸ سال حضور در مجلس در دفتر کارش در حال صحبت با تلفن همراهش بود؛ ما نیز به شوخی می‌گفتیم باهنر از همین‌جا در مجلس لابی می‌کند؛ چه اینکه خودش نیز در مصاحبه می‌گفت «حتما در انتخاب هیات‌رییسه کمیسیون‌ها و انتخاب رییس مجلس نقش داشتم»

کرباسچی: روحانی هم ناراضی‌است

گفت‌وگوی با غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران حدود دو هفته قبل انجام شد. درست قبل از آنکه حزب کارگزاران درگیر ماجراهای ریز و درشتی از خودکشی یکی از کارمندانش در دفتر حزب گرفته تا خبرسازی‌های رسانه‌های اصولگرا درباره اختلاف حسین مرعشی با کرباسچی و قهر او از حزب یا استعفای اسحاق جهانگیری از حزب کارگزاران، […]

منتجب نیا: لازم باشد کاندیدا معرفی خواهیم کرد

حجت الاسلام منتجب نیا گفت: اگر آقای روحانی در جریان اصولگرایی ذوب شود به صورت طبیعی بین آقای روحانی و جریان اصلاحات فاصله ایجاد می‌شود. در چنین شرایطی اصلاح‌طلبان از آلترناتیو خود استفاده خواهند کرد.

محمد کیانوش‌راد: منتظر صراحت لهجه روحانی در رقابت‌های ریاست‌جمهوری باشید

به نظرم روحانی هوشمندتر از آن است که در هنگامی که باید سخنی بگوید سکوت کند، او به‌زودی و در ایام انتخابات صراحت لهجه بیشتری خواهد داشت و روشنگری‌های بیشتری از خود نشان می‌دهد. او به‌زودی با مردم آنچنان که شرایط ایجاب می‌کند، سخن می‌گوید. امروز باید شرایط روحانی را درک کرد و به او حق داد قدم‌به‌قدم و دست‌به‌عصا حرکت کند. می‌دانیم که کشور نیازمند آرامش است و همراهی همه دستگاه‌های اجرائی را طلب می‌کند.

وزیر راه: در واگذاری‌ پروژه‌ها به هیچ نهادی امتیاز ویژه نمی‌دهیم

وزیر راه و شهرسازی گفت:‌ اولین سری از هواپیماهای جدید ایرباس به شرط ارائه مجوزها از سوی اوفک احتمالا تا اواخر پاییز وارد ناوگان هوایی کشورمان می‌شود.ما از تمامی فعالان بخش خصوصی که مدعی هستند و علاقه مند سرمایه گذاری حوزه بنادر هستند، برای شرکت در این مناقصه ها استقبال می‌کنیم. شرایطی که برای واگذاری‌ها در نظر می‌گیریم برای تمام شرکت‌ها کاملا یکسان و کاملا رقابتی است و به هیچ وجه به هیچ بخش عمومی امتیاز ویژه نمی‌دهیم.

عارف شخصاً به روحانی گلایه کرد

معنـای گذاشتن دکتر لاریجانی و حتی آقای جلالی و نیز آقای نعمتی این نبوده که ما انتظار داشته باشیم اینها عضو فراکسیون امید شوند، به هیچ‌کدام از اینها ما امید نداشتیم.

صوفی: اصلاح‌طلبان خودشان را ارزان نفروشند

«امیدی»‌ها همچنان زیر ذره‌بین هستند؛ کسانی که به‌واسطه جای‌داشتن در لیست امید توانستند انتخابات هفتم اسفند را در تهران به صورت کامل و در بعضی شهرهای دیگر به نفع خودشان با پیروزی پشت سر بگذارند، حالا بعد از گذشت دو ماه از تشکیل مجلس دهم، بیشترین نقدهای درون‌گروهی و حتی بیرونی را نصیب خود کرده‌اند.

محمد رحمانیان: در مجلس ضربت زدن بیش از هر نمایشی ممیزی شدم

حالا که «مجلس ضربت‌زدن» به انتهای اجرایش رسیده، می‌توان گفت که یکی از پربیننده‌ترین نمایش‌های ایران در سال اخیر کارش را درست و کامل به اتمام رساند. وقتی «محمد رحمانیان» سی و چند سال پیش، با نمایشنامه‌نویسی وارد عرصه تئا‌تر شد، شاید کمتر کسی گمان می‌برد که به بعد‌ها به یکی از چهره‌های شاخص و مهم تئا‌تر در کشور تبدیل شود.

اصغرزاده: روحانی بخش پنهان اقتصاد را پاکسازی کند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب پیشنهاد کرد که در این شرایط دولت روحانی سریع بجنبد و استراتژی دو شاخه‌ای را پیش ببرد؛ در مرحله اول شفاف‌سازی کند و در مرحله بعدی باید در بخش پنهان اقتصاد هم باید پاک‌سازی کند چراکه امروز نشتی اقتصاد ایران زیاد است و پنهانکاری به تبهکاری اقتصادی منجر شده است.

وزیر احمدی‎نژاد: شاید بهتر بود سال ۸۸ از شخصیت احمدی نژاد می‌گفتم

اولین وزیر جدا شده از کابینه محمود احمدی نژاد می‌گوید شاید بهتر بود قبل از انتخابات سال ۸۸ از شخصیت احمدی نژاد می‌گفتم. او معتقد است که باعث و بانی فتنه ۸۸ خود احمدی نژاد بود.

دادکان: مسئولان۳۷ روز مثل مردم زندگی کنند

در یک مقطع زمانی آقای رسایی به من گفت قصد داریم فساد در فوتبال را بررسی کنیم. بنده به ایشان گفتم آیا فساد در مجلس و وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دیگر نیست. ۳۷ سال است که مردم به خاطر مسئولان و نظام در کف خیابان و در صحنه حضور دارند.

برنامه دولت برای دریافت مالیات از نهادهای زیرنظر رهبری

دفتر مقام معظم رهبری در خصوص قانون مالیات بر ارزش افزوده حتی شرکت های زیرمجموعه آستان مقدس امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) را از قانون مالیات بر ارزش افزوده معاف نکردند و در آنجا هم ما از ایشان کسب نظر کردیم که فرمودند همه نهادهای اقتصادی که زیرنظر آستانین فعالیت می کنند مشمول قانون هستند و باید مالیات بر ارزش افزوده را بپردازند.

توفیقی: دولت روحانی «تفکیک جنسیتی» را کنار گذاشت

توفیقی: تصور می‌کنم آنچه آقای دکتر روحانی و دولت یازدهم در حوزه دانشگاه و فعالیت‌های علمی گفته بسیار همخوانی دارد با دیدگاه‌ها و سیاست‌هایی که در دولت اصلاحات دنبال شده بود. اگر تقریبی بخواهم بگویم حدود چهارصد تا پانصد پرونده بودند و تصور می‌کنم در مدتی که بودم حدود صد و چهل مورد بررسی و حل و فصل شد. ادامه کار را چون در وزارتخانه نبودم حقیقتا اطلاع ندارم که چه اتفاقی افتاد.

پاسخ‌ به انتقادها درباره دکتر علی شریعتی

«دکتر» می‌گوید بین شما و مردم فاصله است. مردم نمی‌فهمند روشنفکران چه می‌گویند؛ زیرا از دوران مشروطه تاکنون، روشنفکران طرح‌های مختلفی ارائه کرده‌اند که غالبا شکست.

موضوعات مهم
ادامه شبکه نظر
200x208