گزارش

محمود صادقی در دانشگاه امیرکبیر: پیشنهاد ۲میلیاردی برای تایید صلاحیت کاندیدا

* دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک اجازه ورود دوربین و خبرنگار صدا و سیما را به سخنرانی صادقی و حافظی ندادند و آنها را بیرون کردند.
*حافظی: آقایان دچار خود نظام پنداری شدند.
*صادقی: فایل صوتی داریم که به کاندیدایی پیشنهاد دادند ٢میلیارد بدهدتا تایید صلاحیت شود که درنهایت به ۵٠٠میلیون راضی شد.

۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۳

تجمع معترضان به تخریب بوستان ارمغان در خیابان آفریقا

واگذاری و تخریب بخشی از بوستان ارمغان در خیابان آفریقا، توسط شهرداری تهران برای ساخت مجتمع تجاری حالا اعتراض فعالان محیط زیست و اهالی این محله را هم برانگیخت. به گزارش «ایران»، جمعی از اهالی ساکن خیابان آفریقا و فعالان محیط زیست تهران عصر روز پنجشنبه با در دست داشتن پلاکاردهایی در اعتراض به قطع […]

۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۴:۴۴

زنگنه مخالفان جذب سرمایه گذاری را تهدید به افشاگری کرد

وزیر نفت با بیان اینکه در دوران تحریم میلیاردها دلار پول حاصل از فروش نفت دچار ریزش شد، گفت: «برخی تلاش می کنند در کشور سرمایه گذاری انجام نشود، اگر لازم باشد نام آنها و اینکه به کجا وصل هستند و از کجا دستور می گیرند را می آورم».

۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۳

گرد و غبار انتقالی از عراق به ایران آلوده به فلزات سنگین نیست

مدیر مرکز تحقیقات منطقه‌ای ریزگرد‌ها در ارتباط با احتمال آلودگی گرد و غبار انتقالی از عراق به ایران به فلزات سنگین، گفت: از لحاظ ترکیب شیمیایی، شایعات و نگرانی‌هایی که مطرح می‌شود، صحت ندارد و مردم خیالشان راحت باشد.

وی با در مورد ریزگردهای خارجی نیز تحقیقاتی را در حدود سال ۹۱ با کارفرمایی وزارت کشور و سازمان حفاظت محیط زیست انجام دادیم و اگر امریکایی‌ها بر روی ۳ الی ۴ عنصر در این زمینه کار کردند، ما بر روی ۶۰ عنصر کار کرده‌ایم.

۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۹

ریاست عارف، تعامل با لاریجانی

وقایع اتفاقیه: گزینه‌ها و احتمالات ریاست دهمین مجلس شورای‌اسلامی اگرچه پیش از معلوم‌شدن نتایج نهایی اکثریت مجلس هم در صدر اخبار بود و گزینه‌ها هم مشخص بودند اما گمانه‌زنی بر سر ریاست محمدرضا عارف و علی لاریجانی با پیروزی لیست امید و گرفتن اکثریت کرسی‌ها وارد مرحله‌‌ای شفاف‌تر و البته حساس‌تری شده است. حالا اظهارنظرهای […]

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۱

۶۰ درصد مردم خواستار پیروزی اعتدالیون در انتخابات مجلس هستند

این نظرسنجی که از سوی دانشگاه مریلند اجرا شد. ۸۲ درصد از پاسخ‌دهندگان، نظر مثبتی نسبت به روحانی داشتند و ۷۸ درصد نیز به محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه که تیم ایرانی را در مذاکرات منتهی به امضای برجام با ایالات متحده و پنج قدرت دیگر جهانی رهبری کرد، علاقه داشتند. همچنین بر مبنای این نظرسنجی ۵۹ درصد از ایرانی‌ ها می‌خواهند که نزدیکان و حامیان روحانی در انتخابات پیش روی مجلس، برنده شوند. اکثریت ایرانیان گفتند که پس از برجام، انتظار رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری قابل توجهی را از سوی خارجیان دارند، با این حال، بسیاری بر این باورند که دست‌کم یک‌سال طول خواهد کشید تا پیشرفت‌ها ظاهر شوند.

۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۲

شهادت ۱۰ بسیجی و پاسدار در عملیات آزادسازی شهرهای سوریه / ادعای العربیه: شهادت سعید حدادیان و پسرش

سردار “محسن قاجاریان” فرمانده تیپ ۲۱ زرهی امام رضا(ع) شهیدان “سید سجاد روشنایی” و “محمد حسین سراجی” از پاسداران سپاه علی بن ابی طالب(ع) قم ، شهیدان”رضا عادلی” و “علی حسین کاهکش” از اهالی شهر اهواز، شهید “علیرضا حاجیوند” اهل شهر دزفول، شهیدان “فیروز حمیدی زاده” و “محمد ابراهیم توفیقیان” از اهالی شهر بجنورد، شهید “مرتضی ترابی” اهل شهر بهار استان همدان و شهید “جواد محمدی” اهل شهر مشهد در استان حلب سوریه به فیض شهادت نائل آمدند.

۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۲

امید در مرکز استان فارس، ناامیدی در شهرستان‌ها + جدول

روند رد صلاحیت‌ها در استان فارس حاکی از آن است که اگر تغییری در تایید صلاحیت‌ها در روزهای باقی مانده رخ ندهد، اصلاح‌طلبان وضعیت مناسبی در استان فارس نداشته باشند؛ چه آنکه در ۹ حوزه انتخابیه استان فارس، هیچ اصلاح‌طلبی تایید نشده است. به گزارش خبرنگار ایلنا، رد صلاحیت‌ها در استان فارس، آب سردی بود […]

۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۴:۰۸

علی مطهری: مردم شرکت کنند / تحریم نتیجه‌اش مجلس نهم است

علی مطهری در چهاردهمین کنگره حزب مردم‌سالاری گفت: ضروری است تا مردم در انتخابات آتی مجلس مشارکتی گسترده داشته باشند حتی با همین شرایط فعلی و با وجود رد صلاحیت‌ها معتقدم مردم باید به صورت فعال در انتخابات شرکت کنند.وی ادامه داد: ما تجربه مجلس نهم را داریم که در آن انتخابات اصلاح‌طلبان تقریبا به غیر از چند حزب انتخابات را تحریم کرده‌اند که نتیجه‌اش مجلس نهم است و این مجلس با مجلس ایده‌آل فاصله‌ بسیاری دارد.

۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۲:۳۵

آیا «عماد»، «برجام» را هدف قرار می‌دهد؟

«متیو رای کرفت» نماینده انگلیس در سازمان ملل که ریاست دوره‌ای شورای امنیت در ماه جاری را برعهده دارد از «ارجاع نتیجه گفت‌وگو درباره آزمایش موشکی ایران به کمیته تحریم» سخن گفت. «نظر» به بهانه این سخنان، درباره «عماد» و قطعنامه‌های مرتبط گزارش می‌دهد.

۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۰

لبخند برجام؛ از اشک‌های زارعی تا فریادهای رسایی و کوچک‌زاده

بالاخره خبر تکمیل شد و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تمام و کمال از سد ساختمان هرمی‌شکل بهارستان گذشت تا درصورت تصویب در شورای نگهبان، توافق هسته‌ای به مرحله اجرا برسد. اما جلسه امروز مجلس جهت بررسی جزئیات طرح پیشنهادی کمیسیون امنیت، علی‌رغم انتظارات در مدت زمان بیست دقیقه به‌پایان رسید تا فریاد مخالفان این طرح، در صحن علنی بلند شود و بار دیگر جبهه پایداری تلفات دهد؛ این‌بار نوبت به «علی‌اصغر زارعی» رسید که گریه‌کنان بگوید «بی‌آبرومون کردید» و پس از آن به بخش اورژانس مجلس منتقل شود و تحت معالجه قرار گیرد.

۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۳:۰۴

ماجراهای صالحی و حسینیان؛ از «آرزوی سلامتی» تا «تهدید به‌اعدام»

«روح‌الله حسینیان»، نماینده نزدیک به طیف پایداری و منتقد توافق هسته‌ای را باید سوژه اصلی روز یک‌شنبه مجلس دانست؛ روزی که توافق هسته‌ای توانست از سد بهارستان بگذرد. در این روز حسینیان تا توانست جنجال به‌پا کرد و مجلس را به‌هم ریخت تا شاید در روند تصویب طرح پیشنهادی کمیسیون امنیت ملی به نام «واکنش مناسب و متقابل ایران» اخلال ایجاد کند.

۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۸

ردپای ۵ عضو دولت احمدی‌نژاد در برخی پرونده‌های بابک زنجانی/ نیمی از سیاسیون خاص در جریان کارهای زنجانی بودند

رئیس کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی در مجلس با بیان اینکه تخلف بابک زنجانی به فروش نفت ختم نمی‌شود، گفت: بابک زنجانی برای پرداخت بدهی خود گردن کلفتی می‌کند و این فردا با یادداشت یک شخص خاص به بانک مرکزی معرفی شد.

۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۲

نمایش «ذهنیت ملموس» هنرمندان جهان

نمایشگاه نقاشی “ذهنیت ملموس” با نمایش آثاری از چهار جریان هنری اکسپرسیونیسم انتزاعی، تاشیسم، انتزاع پسانقاشانه و انتزاع تغزلی از روز ۲۴ شهریور در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۹

خصوصی‌سازی صنایع پتروشیمی را به ورطه نابودی کشاند

خصوصی‌سازی در صنایع بالادستی کشور نزدیک به یک دهه است که این صنایع را با افول سوددهی روبرو کرده است. عباس شعری مقدم مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی ایران با اشاره به وضعیت این صنعت پس از خصوصی‌سازی گفته بود: اعتباری که صنعت پتروشیمی در چندین سال گذشته بدست آورده بود به دلیل خصوصی سازی غیراصولی کاملا از بین رفت.

۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۸

در ۴ماهه نخست سال جاری خودروهای گران‌تری به‌کشور وارد شدند

با وجود کاهش ۲/۰۴ برابری تعداد خودروها، ارزش دلاری آن‌ها، ۱/۷ برابر کاهش داشته است، مبرهن است که خودروهای گران‌تری در این مدت وارد شده‌اند و نه ارزان‌تر، آنچه رهگذران از خیابان‌های شریعتی و مطهری و از پشت شیشه‌های «نمایشگاه‌های ماشین» می‌بینند، مؤید همین گزاره است و اگر اکسپویِ پورشه‌داران تهران امسال «باشکوه‌»تر از سال‌های پیش است،احتمالا بخاطر این است که اگر اکثریت «کاهش نقدینگی» دارند و اقلیت ورای این اِپیدمی‌اند.

۲۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۹

کارخانه «آبگینه» قزوین؛ نمودی از ناکارآمدی خصوصی‌سازی

طی دو سال گذشته نزدیک به ۱۰ مورد اعتراض و تجمع کارگزی برای استسفای حقوق کارگران این کارخانه صورت گرفته است. کارخانه‌ای که به در گذشته نه چندان دور (پیش از سال ۹۲) نزدیک به ۶۰۰ کارگر داشت و بیش از ۳ تا ۴ شیفت کاری فعالیت می‌کرد، هم‌اکنون حدود از ۱۰۰ کارگر استخدامی دارد و تنها یک خط تولیدی، آن هم به علت خاموش نماندن کوره مشغول به کار است.

۲۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۴

کسی که فیلم «هامون» می‌بیند، نمی‌آید فیلم «دوزاری» بخرد

بعضی فیلم‌های خوب قدیمی فروششان خیلی بهتر از فیلم‌های روز است مثل «سگ کشی»، «مادر‌»، «شبهای روشن‌»، «هامون‌»، «لیلا» و… چون این فیلم‌ها جاودانه است و همیشه می‌ماند.

۲۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۸

رئیس اتاق بازرگانی: دولت نرخ تورم را افزایش دهد

در حالیکه توده مردم از رکود تورمی رنج می‌برند و قدرت خرید روز به روز با افزایش قیمت کالاهای مصرفی پایین می‌آید، رئیس اتاق بازرگانی که محوریت سخنان پی‌درپی‌اش با خبرنگاران و رسانه‌ها بر کوچک‌تر شدن دولت و واگذاری ثروت و منابع عمومی به بخش خصوصی متکی است، به دولت و تولیدکنندگان خط جدیدی داده است تا تورم را ۲ درصد افزایش دهند تا کسب‌وکار ایشان رونق گیرد

۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۶

مرکز «تجارت جهانی» در ایران غیرقانونی اعلام شد

با ابلاغیه سازمان توسعه تجارت در خصوص غیرقانونی بودن«مرکز تجارت جهانی ایران»؛ دولت کماکان پشت درب «سازمان تجارت جهانی» باقی می‌ماند.

۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۵

آخرین اخبار