طنز و کاریکاتور

به مناسبت شروع نمایشگاه مطبوعات…

به مناسبت شروع نمایشگاه مطبوعات…
چاپ شده در “شهرونگ” روزنامه شهروند، شنبه ۱۵ آبان ۹۵

شفافیت رسانه ‎ها!

در حاشیه شعار نمایشگاه مطبوعات «شفافیت، صداقت» محمدرضا ثقفی این کارتون را در شهروند منتشر کرد.

مردم و مطبوعات

کاریکاتور روزنامه شهروند / ۱۳آبان۹۵

مخالفت با تندروی!!

نویسنده و ایده‌پرداز: احمدرضا کاظمی
تصویرسازی و اجرا : سعید شعبانی
ماهنامه اصفهان نیمروز

وقتی رشیدپور قصد داشت به هاشمی‎رفسنجانی گل بدهد!

آقای هاشمی پتروشیمی را افتتاح کردند و مقابل دوربین تلویزیون آمدند . کارگردان برنامه از من خواست که شاخه گلی را از طرف مردم به ایشان هدیه بدهم . پرسش اول را پرسیدم و تلاش کردم که دست چپم را بالا بیاورم . اما نمی شد ! حاج آقای شبستری دستم را محکم گرفته بود و اجازه نمی داد…

مروری بر کارنامه وزرای مستعفی

متاسفانه علی جنتی در دوران وزارتش تمام تمرکزش را روی کم کردن فشار غیرخودی‌ها گذاشته و کلا قید خواسته‌های خودی‌ها را زده بود. درواقع حکایت او حکایت آن دانش‌آموزی است از ترس ناظم کل سال تحصیلی موهایش را به موقع کوتاه کرده و ژل نزده، یقه پیرهنش را تا جایی که امکان دارد و حداقل میزان اکسیژن را عبور می‌دهد بسته، سر صف تکان نخورده و موقع از جلونظام گلویش را پاره کرده، اما سرکلاس هیچوقت مشق‌هایش به موقع ننوشته و به وظایفش بعنوان یک دانش‌آموز عمل نکرده! حالا هم یک بار که دستش توی دماغش بوده آقامعلم مچش را گرفته و نه تنها تاجایی که میخورده کتکش زده، بلکه از کلاس بیرونش کرده و نمره انضباطش را هم صفر داده است!

آسوده نخوابید

دوربین‌هایشان را هم کاشته‌اند و نورهای‌شان را تنظیم کرده‌اند و درحال نوشتن متن توبه و اعتراف هستند که عزیزان برگشتی را راه به راه ساختمان شیشه‌ای فرودگاه ببرند ساختمان شیشه‌ای جام‌جم! فقط خواستم از مدیر شبکه جم درخواست کنم شما که داری رابعه اسکویی را برمی‌گردانی، حداقل چند تا از بازیگران ترکیه‌ای سریال‌های آبکی‌تان را هم به ایران برگردانید که بشورد ببرد! ماه پیکری، خرم سلطانی، گلرویی، نورگل یشیل‌چایی، چیزی! اصلا نخواستیم، همان صدف خودمان را بدهید، منت بازیگران همسایه را نکشیم!

مشتری‎مداری!

علی میرایی / نیشخط

سونا، جکوزی و باب دیلن

به اصغر فرهادی هم نصیحت می‌کنیم با لابی صهیونیست دست ندهد. از این فیلم‌هایی که در آن حمام هست و مرد غریبه وارد حمام می‌شود نسازد. اصلا خود حمام کار صهیونیست است. قدیم حمام زنانه بود و مردانه. بقچه را می‌زدیم زیر بغل و زن‌ها می‌رفتند زنانه و مردها هم می‌رفتند مردانه تر و تمیز برمی‌گشتند. اما حالا چه؟ بنده شنیده‌ام عده‌ای علاوه بر حمام در خانه سونا و جکوزی دارند و مرد و زن با هم…نمی‌‌شود گفت بعضی مطالب را.

مرگ…

کارتونی از کامبیز درم‎بخش

کیارستمی و کواکبیان

پزشک معالج عباس کیارستمی گفتن،ایشون به علت برخورد کله به دیوار دچار ضربه مغزی شدن و فوت کردن!!!!!!!!

بوی مهر

بوی مهر ؛
چاپ شده در روزنامه نوآوران

بزرگمهر و دردسر استفاده بدون اجازه از آثار او

دزدی مثل قدیم از دیوار بالا رفتن نیست. بدون اجازه از کار تو استفاده کردن… آن را چاپ کردن و فروختن و پول درآوردن ، بدون اینکه روح تو هم در جریان باشد اسمش چیست؟

شیپول

شیپول؛ چاپ شده در مجله تماشاگران

بازطراحی کاراکتر بانک ملی

بازطراحی کاراکتر بانک ملی هرجا سخن از اعتماد است نام محمود خاوری می درخشد.

احمدی‎نژاد سرگرمی ترکان

کاریکاتوری از محمد موسوی پارسا

املت خرمالو

پشت دستم را گاز گرفتم که یکى هنگام عصبانیت تصمیمى نگیرم و دیگرى هنگام گرسنگى چرا که بنده “خرمالو” را بجاى گوجه در اُملت خورد کرده بودم و از آن روز به بعد هنوز هم که هنوز است به هیچ اُملتى اعتماد نمیکنم مگر اینکه گوجه هایش را قبلن تست کرده باشم.

ابهام

صلاحیت احمدی نژاد در هاله ابهام

فیلتر-ینگ

طرح فیلتر-ینگ از درب منزل!

کنسرت، روحانی و جنتی

وعده‎ی انتخاباتی روحانی

موضوعات مهم
ادامه شبکه نظر
پربازديد
200x208