دانشجویی

مطهری در پلی‌تکنیک: برای رفع حصر به ملاقات رهبری خواهیم رفت

دانشگاه امیرکبیر به همت انجمن اسلامی دانشجویان ترقی‌خواه و به مناسبت روز دانشجو، مراسمی با حضور علی مطهری، پروانه سلحشور و فریده اولادقباد برگزار شد و این سه عضو از نمایندگان لیست امید مجلس به سخنرانی در مورد مطالبات دانشجویان پرداختند. این مراسم با حواشی زیادی هم همراه بود و از ورود مصطفی تاج‌زاده و بهزاد نبوی به سالن برگزاری مراسم جلوگیری شد.

سخنرانی دبیر انجمن اسلامی دانشگاه تهران در روز دانشجو خطاب به رئیس جمهور

سایه شوم تحریم و جنگ بالای سر ملت ایران برداشته شده اما وعده های شما در حوزه سیاست داخلی محقق نشده است. موضع دولت در باب پولی سازی آموزش در مدارس و دانشگاه ها موضعی غیر قابل دفاع است. می گویند رفع حصر در حیطه اختیارات رئیس جمهور نیست. می گویند رفع ممنوع التصویری سید محمد خاتمی در حیطه اختیارات شما نیست. حمایت و صیانت از دانشجویانی که در دانشگاه های تحت نظر وزارتخانه های شما تحصیل میکنند هم در حیطه اختیارات شما نیست؟
سخنران مجوزدار برنامه ۱۶ آذر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران توجیه شده است که به مصلحت نیست تا در دانشگاه حضور یابد و بنده نیز بابت بیان این حرفها نیز از آینده خود بیمناکم.

۶۳سال بعد از ۱۶ آذر / برگزاری استندآپ کمدی در روز شهادت دانشجویان دانشگاه تهران

۶۳ سال بعد از روز دانشجو و مخالفت و برخورد با فعالیتهای دانشجویی در دوره های مختلف، امسال تلاشهای همزمانی برای تبدیل بزرگداشت شهدای دانشجو به برنامه های کمدی و طنز انجام شد.

محمود صادقی در دانشگاه امیرکبیر: پیشنهاد ۲میلیاردی برای تایید صلاحیت کاندیدا

* دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک اجازه ورود دوربین و خبرنگار صدا و سیما را به سخنرانی صادقی و حافظی ندادند و آنها را بیرون کردند.
*حافظی: آقایان دچار خود نظام پنداری شدند.
*صادقی: فایل صوتی داریم که به کاندیدایی پیشنهاد دادند ٢میلیارد بدهدتا تایید صلاحیت شود که درنهایت به ۵٠٠میلیون راضی شد.

گفتگوی حجاریان با یک نشریه دانشجوئی در خصوص ١٨ تیر

سعید حجاریان در گفت‌وگویی که با نشریه دانشجویی «سیاه مشق» داشته درباره موضوعات مختلفی صحبت کرده و به روایت خاطرات خود از ماجرای ١٨ تیر و اختلافات بین تحکیم وحدت و جبهه مشارکت پرداخته است.

مطهری: دانشجویان با تدبیر مقاومت کنند

روز گذشته جمعی از فعالان دانشجویی در دیدار با نمایندگان تهران از برخوردهای صورت گرفته با دانشجویان و نشریات دانشجویی انتقاد کرده و خواستار ورود مجلس به این مساله شدند. در این دیدار که با حضور جمعی از نمایندگان مجلس«آقایان مطهری، صادقی، وکیلی و سروش» و مسئولان دولتی برگزار شد، دانشجویان دغدغه‌های خود در زمینه‌های […]

درخواست ۱۵۷۳ فعال دانشجوئی از وزیر علوم برای تشکیل انجمن صنفی نشریات دانشجویی

بسمه تعالی – وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری، جناب آقای دکتر فرهادی – وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جناب آقای دکتر قاضی‌زاده هاشمی – ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی، جناب آقای دکتر میرزاده با عرض سلام و ادب احتراما همانگونه که جنابعالی مستحضر هستید، هر جامعه‌ای به واسطه نهادهای واسط آن جامعه […]

مو لای درز پایان‌نامه‌های من نمی‌رود

راضی‌کردن یک پایان‌نامه‌نویس برای گفت‌و‌گوی رسانه‌ای کار دشواری است. چه‌بسا از دیدگاه برخی منتقدان، پایان‌نامه‌نویس‌ها هم در ردیف متهمان وضع کنونی قرار می‌گیرند و نه معلول آن. شاید به همین دلیل بود که هفت پایان‌نامه‌نویس در لحظه شنیدن پیشنهاد گفت‌و‌گو، با صلابتی مثال‌زدنی «نه» گفتند. نفر هشتم پذیرفت اما بعدا گوشی تلفنش را خاموش کرد. و اما نفر نهم نه‌تنها پذیرفت که بعد از ۲۰دقیقه گفت‌و‌گوی تلفنی، پذیرای گفت‌و‌گوی حضوری شد.

تجربه دانشگاه

دانشگاه در زندگی بسیاری از ما نقشی فراتر از یک محیط تحصیلی یا مکان تولید دانش ایفا کرده است. نخستین خاطراتی که مادرم هنگام صبحانه‌های کشدار جمعه تعریف می‌کرد، به توانایی یادگیری بالای او و مقارن شدن زمان کنکورش با انقلاب فرهنگی بر می‌گشت. دو سال بعد، همسر، پسر نوزاد، شبنم و مریم (که چون […]

اعتراض انجمن اسلامی دانشگاه تهران به فضای امنیتی و محدودیت رئیس‎جمهور سابق

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران، به مناسبت آغازسال تحصیلی ۱۳۹۵ درباره ی عدالت آموزشی از جمله درباره ی قانون جدید سنوات تحصیلی، و نیز درباره حق فعالیت سیاسی و فرهنگی دانشجویان بیانیه ای صادر کرد.

اعتراض دانشجویان خواجه نصیر نتیجه داد

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی از نتیجه‌بخش بودن اعتراضات دانشجویان این دانشگاه نسبت به سنوات، وضعیت خوابگاه و غذا خبر داد.

علت دعوت سلیقه‌ای وزارت علوم از نمایندگان شوراهای صنفی چه بود؟

در هفته گذشته، امور دانشجویان وزارت علوم، در تماس تلفنی، از چندین شورای صنفی دانشگاه‌ها می‌خواهد که در جلسه‌ای با حضور مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان و معاونان او و همچنین مهندس یزدان مهر، رئیس صندوق رفاه دانشجویان، شرکت کنند. آن‌گونه که روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به ایسنا اعلام کرده، در این نشست، دبیران شوراهای صنفی دانشگاه‌های کشور به مسائل خاص دانشگاه‌های خود و برخی مسائل عمومی موردنظر دانشجویان پرداخته و در مورد راهکارهای حل مسائل و کاهش مشکلات، تبادل‌نظر صورت گرفت.

اجرای برنامه راهبردی دانشگاه امیرکبیر در سال تحصیلی جدید

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از اجرای برنامه راهبردی این دانشگاه در سال تحصیلی جدید خبر داد و افزود: برنامه راهبردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال گذشته کامل شد و به تصویب هیات امنا رسید. دکتر سیداحمد معتمدی در گفت‌وگویی با بیان اینکه در برنامه راهبردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر۶ حوزه مشخص وجود دارد، توضیح داد: این […]

اعلام نتایج آزمون ارشد آزاد از ساعت ۱۵

نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی ساعت ۱۵امروز سه شنبه ۲۳ شهریور اعلام می شود.  داوطلبان می توانند با مراجعه سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.com از نتایج آزمون خود اطلاع یابند. پذیرفته شدگان می‌توانند از روز چهارشنبه با مراجعه به پورتال این مرکز به نشانیsanjesh.iau.ac.ir   و دریافت راهنمای ثبت نام از زمان و مدارک لازم جهت ثبت نام […]

بحران در دانشجویان خط امام جدی‌تر شد

اتحادیه دانشجویان پیرو خط امام در بیانیه‌ای اعلام کردند که ممکن است عضویت انجمن اسلامی علوم پزشکی شیراز در این اتحادیه لغو شود؛ این اولین بار نیست که بین دانشجویان فعال سیاسی و اجتماعی در یک دانشگاه اختلاف جدی پیش می‌آید، اما با توجه به این که این اتفاقات در شیراز افتاده است، حساسیت‌ها از […]

واکنش معاون وزارت علوم به تک جنسیتی شدن دانشگاه‌ها: صحت ندارد

سید ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم نسبت به نقل قول منتسب به وی مبنی بر اینکه قرار است؛ دانشگاه‌ها تک جنسیتی شوند، واکنش نشان داد: “اینکه گفته شده قرار است دانشگاه‌ها را تک جنسیتی کنیم، صحت ندارد.”

معاون فرهنگی وزارت علوم: نظام ملوک‌الطوایفى و قوانین جغرافیایی نداریم

سید ضیا هاشمی گفت: در عرصه فرهنگ قانون واحد است و نظام ملوک الطوایفى و قوانین سلیقه ای و نسبی در جمهوری اسلامی نداریم. حق نداریم بر اساس دیدگاه سیاسی یا سلیقه فرهنگی و باور های فردی بخواهیم چهارچوبهایی را در یک حوزه جغرافیایی اعمال کنیم.

انتقاد شدید ۲۲ تشکل دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی از سهمیه های مازاد و بورسیه ای اخیر؛

۲۲ تشکل دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی در نامه‎ای خطاب به وزیر بهداشت نسبت به سهمیه‌های مازاد که در سال اخیر به برخی نهادها داده شده اعتراض کردند و این کار را کاهنده کیفیت آموزش دانشگاه و ناعادلانه توصیف کردند.

میزان افزایش اجاره‌بهای خوابگاه‌های دولتی اعلام شد

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به رتبه‌بندی خوابگاه‌های دولتی درمورد نرخ اجاره بهای این خوابگاه‌ها اظهار کرد: اجاره‌بهای خوابگاه‌هایی که در رتبه‌های مختلف قرار گرفته‌اند به طور متوسط ۵ درصد افزایش خواهد داشت. مهندس ذوالفقار یزدان‌مهر در گفت‌وگویی با اشاره به افزایش ۱۴.۳ درصدی اجاره‌بهای خوابگاه‌های دولتی در سال گذشته، افزود: امسال […]

انصراف از صنعتی شریف برای پزشکی

محمد احمدی نفر اول کنکور تجربی دانشجوی سال چهارم رشته برق دانشگاه شریف بود که به دلیل علاقه به پزشکی از ادامه تحصیل در مهندسی انصراف داد.

موضوعات مهم
ادامه شبکه نظر
پربازديد
200x208