مسابقات اروپایی با اعتماد به توانایی نیروهای امنیتی، برگزار می‌شوند

به دنبال نگرانی از بروز مجدد حوادث پالریس در دیگر مناطق اروپا، برگزاری بسیاری از مسابقات ورزشی به تاریخ دیگری موکول شد.

آخرین بار بازی دوستانه فوتبال آلمان و هلند پس از کشف بسته‌ای مشکوک در ورزشگاه هانوفر آلمان لغو شد.

باشگاه موناکو در همین رابطه با انتشار بیانیه کوتاهی در وب سایت رسمی خود گفته که از ورود هواداران تیم اندرلشت بلژیک در مسابقه ۲۶ نوامبر این تیم مقابل موناکو جلوگیری خواهد کرد.

سخنگوی یوفا درباره برگزاری بازی‌های لیگ قهرمانان و لیگ اروپا گفته است:” یوفا با همکاری باشگاه‌ها و همچنین مقامات محلی، همه اقدامات لازم را برای تامین امنیت مسابقات انجام خواهد داد تا همه افراد چه در داخل و چه خارج از زمین در امنیت کامل باشند.”

مسابقات لیگ یک فرانسه با تصمیم فدراسیون فوتبال این کشور و مقامات امنیتی طبق برنامه قبلی در روزهای شنبه و یکشنبه برگزار خواهد شد ولی به دلایل امنیتی، هواداران تیم میهمان حق حضور در ورزشگاه‌ها را ندارند.

بازی دوستانه بلژیک و اسپانیا هم که قرار بود سه‌شنبه شب در بروکسل برگزار شود به دلیل مسایل امنیتی لغو شد.

مسئولان لیگ برتر انگلستان گفته‌اند که بازی‌های لیگ برتر طبق برنامه برگزار خواهد شد ولی آنها پیش از برگزاری این بازی‌ها، قرار است برای بررسی وضعیت امنیتی ورزشگاه‌ها جلساتی با حضور باشگاه‌های حاضر در لیگ داشته باشند.

در آلمان تغییری در برنامه مسابقات بوندس لیگا و بوندس لیگا ۲ به وجود نیامده ولی از هواداران خواسته شده که وسایل آتش بازی و نور افشانی به ورزشگاه‌ها نیاورند.

پس از حدس و گمان‌های فراوان در مورد امکان لغو ال کلاسیکو در اسپانیا، خاویر تباس رئیس لالیگا اعلام کرد که همه مسابقات لیگ اسپانیا از جمله مسابقه رئال مادرید و بارسلونا، طبق برنامه قبلی برگزار خواهد شد.

او گفت:” ما باید آرام باشیم و به نیروهای امنیتی که تجربه لازم را دارند اعتماد کنیم، آنها می دانند که در چنین شرایطی چگونه باید عمل کرد.”

آخرین اخبار