تاریخ درج خبر : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
کد خبر : ۸۳۰۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

فایل صوتی اظهارات جنجالی صالحی در مجلس و واکنش نمایندگان دلواپس / صالحی: تهدید می‌کنند که روی ما سیمان می‌ریزیند

مجلس در خلال صحبت‌های صالحی عضو تیم مذاکره کننده برای دقایقی متشنج شد.

در جریان بررسی طرح کلیات طرح اجرای برجام علی اکبر صالحی به عنوان نماینده دولت پشت تریبون مجلس قرار گرفت تا صحبت‌هایی را مطرح کند اما نمایندگان مخالف، مانع از رسیدن صدای او به سایر نمایندگان شدند.

Firefox_Screenshot_2015-10-11T09-10-07.926Z

در این هنگام صالحی چندین بار با فریاد از نمایندگان تقاضا کرد که به صحبت‌های او گوش بدهند و اجازه بدهند او صحبت کند اما این اتفاق نیفتاد و لحظاتی بعد در میان فریادهای نمایندگان تعدادی از نمایندگان مخالف از جمله ابراهیم کارخانه‌ای، دخیل عباس زارع‌زاده و فرج‌الله عارفی به سمت تریبون مجلس هجوم بردند که این اقدام با همراهی تعداد دیگر از نمایندگان همراه شد و برخی نمایندگان از جمله کاظم جلالی، عابد فتاحی و کمال‌الدین پیرموذن سعی کردند فضای مجلس را آرام کرده و اجازه ندهند آسیبی به صالحی وارد شود.

صالحی: تهدید می کنند که روی ما سیمان می ریزیند 

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در سخنانی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به تندی از برخی برخوردها با مذاکره کنندگان هسته ای انتقاد کرد.

صالحی با اشاره به اینکه آرزو مرگ او را کرده اند و گفت: «ما را تهدید می کنند که بر روی ما سیمان می ریزیند. تهدید می کنند که ما بر روی شما در راکتور اراک سیمان می ریزند و ما را دفن می کنند. می گویند بعد چند سال من خواهم مرد این چگونه صحبت کردن است شماها از کجا می‌دانید که من چند سال دیگر خواهم مرد.»

وی افزود: می گویند سیمان روی شما می ریزیم و دفن‌‌تان می‌کنیم خدای ناکرده بی حرمتی نمی کنیم حرف‌‌های درباره پولتونیوم می‌‌گویند که درست نیست.

این اظهارات صالحی جلسه علنی مجلس را برای دقایقی متشنج کرد.

صالحی در واکنش به اعتراض برخی نمایندگان مجلس که می‌گفت وی با طرح برخی مباحث به دنبال فرافکنی است، گفت: گوش کنید، شماها که قرار است روی ما سیمان بریزید، حرف‌مان را گوش کنید به عنوان کسی که عمرم را در مسائل علمی گذاشته‌ام حرف می‌زنم.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه، بنده هیچ گاه به شخصی توهین نکرده‌ام اما اگر نمایندگان بخواهند چنین برداشتی کنند، اشکال ندارد، گفت: جناب آقای نبویان شما که خیلی وقت روی برجام گذاشته‌اید و مطالعه کرده‌اید، ۲ دقیقه هم حرف مرا گوش کنید. اگر راکتور فعلی اراک به کار گرفته شود، ۸ کیلو پلوتونیوم تولید می‌کند، می‌گویند پلوتونیوم مهم است، کنار نگذارید. ۲۴۰ کیلو بعد از ۳۰ سال تولید می‌شود اما ما چگونه می‌خواهیم از تولید بعد از ۳۰ سال استفاده کنیم.

صالحی گفت: من شهادت می‌دهم و زمان هم ثابت خواهد کرد، متاسفانه تواضع ما شده ضد مسئولیت ما، من هیچ وقت نگفتم چه کسی هستم و چه کار کرده‌ام، اگر کاری کردم برای خدا کرده‌ام اما شهادت می‌دهم، و‌الله والله والله نه با کندی روبه روخواهیم شد نه با توقف. تحقیقات سرجایش خواهد بود، غنی سازی را دنبال خواهیم کرد. آمریکایی‌ها می‌خواستند غنی سازی نباشد، فردو نباشد اما همه‌اینها هست.

وی گفت: آنچه آمریکایی‌ها می خواستند محقق نشد و انچه را می‌خواستیم محق شد؛ رهبری تکلیف ما را مشخص کرده‌اند ما طوری مذاکره کردیم که فن‌آوری هسته‌ای ما سرجایش بماند که همینطور شد. شهادت می‌دهم مذاکرات در نهایت عزت‌مندی انجام شد و ما در مذاکرات دست بالاتر داشتیم ما تنها محدودیت رفتن به سمت بمب اتم را پذیرفتیم که بنا به فتوای رهبر انقلاب هیچ‌گاه دنبال این هم نبودیم. ما دغنی سازی را انجام خواهیم داد ما آب سنگین را خواهیم داشت ما فروشنده آب سنگین خواهیم بود و به لطف رهبری، از لحظه اول تا امروز همراه ایشون بودیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی، برجام را سند افتخار ملت ایران دانست و گفت که با اجرای برجام افتخار و عزت ملی را خواهیم داشت.

در ادامه فضای مجلس برای دقایقی دیگر ادامه پیدا کرد و در نهایت با دخالت رئیس مجلس که از نمایندگان خواست روی صندلی‌های خود قرار بگیرند تشنج پایان یافت. با این حال برخی نمایندگان هنوز به فریادهای خود ادامه دادند.

 

تنظیم کننده:

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  درود خدا برهرچه آزاد مرده ممنون از شما دو اندیشمند هسته ای

 • حامد گفت:

  سلام.
  طفلک صالحی. به خدا حالم گرفته شد.
  یه عده ۰….
  حیف لباس پیامبر که تن این …. های بی …..

 • علی اقا گفت:

  من بااقای صالحی موافقم…..این نمایندگان مجلس که سعی دارن مملکت رو متذلذل کنند میگویم حوالشون با حضرت عباس….ما مردم ایران شمارو نماینده گذاشتیم تا اوضاع مملکت درست کنید نه هرجومرج کنید.
  این کارارو میکنید وغریب ها سوءاستفاده میکنند….رهبر به این خوبی مردم به این خوبی مملکت به این

 • علی گفت:

  افراطیون داعشی مملکت ما همچنان به تندروی هاشون ادامه میدن غافل از اینکه مردم ما چشم و گوششون بازی، آقای صالحی خودش یه دانشمند اینا دیگه امدن در مورد پلوتونیم تولیدی راکتور نظر میدن

 • محمد رحمانی گفت:

  سلام
  من با جناب آقای صالحی موافقم چون تیم مذاکره کننده هسته ای قبل از انجام هر کاری با شخص مقام معظم رهبری مشورت ،و اجازه مذاکرات را ایشان در چارچوب معقولانه خود داده بودند. انها (تیم مذاکره کننده)نیز قدم به قدم شخص مقام معظم رهبری را در جریان اتفاقات افتاده در روند مذاکره قرار می دادند.و از ایشان درخواست مشورت و راهنمایی می کردند.حالا چه شده است که همه به آقای صالحی و تیم مذاکره کننده بد بین شده اند را نمی دانم.ان شاءالله مقام معظم رهبری با راهنمایی های درست و صحیحشان دوباره تیم مذاکره کننده را دلگرم نمایند.ما که واقعا در جریان همه امور نیستیم ولی من به شخصه مطمئنم شخص مقام معظم رهبری در جریان کامل هسته ای هستند و هر چه ایشان بگویند همان است.والسلام

  محمد رحمانی
  M.R

  • a.sh گفت:

   در یک کلام
   تاسف بابت داشتن اینچنین نمایندگانی در مجلس.
   وای برما
   وای بر ما

  • ناشناس گفت:

   بله واقعا شما درجریان اتفاقات نییستید چراکه اگر بودید ازهمان سخن رهبری وقتی که ان جانباز پرسید شما چرا برای مذاکرات کاری نمی کنید؟نتیجه میگرفتید ورهبری هم درپاسخ گفتند این حرف را بروید به انهایی بزنید که مسئول این کارند؟…لطفا برید صحبتهای ودرددلهای بین رهبر ومردم را ازخبرگزاریها مطالعه بفرمایید بعدنظر بدهید وافکار را متشنج کنید،کافیست فقط نظری مخالف جریان کنونی بدهند تا قشر روشن فکر ،اصطلاحا،تمام بدبختی ملت رو گردن ….بندازن،تو روخدا یکم جریان های سیاسی روبررسی کنید،همه مردم فکرمیکنن تمام اتفاقات توکشور زیر سر رهبره،وفقط همین یه نفر باید همه چی رو درست کنه وبقیه راحت بشینن توخونشون پاتلویزیون

   • حامد گفت:

    سلام.
    عزیزم ناشناس جان نمیدونم چند سالته چند کلاس سواد داری اصلا سواد داری یا نه. و ببخشید اینجوری حرف میزنم چون دیوانه شدم از دست دلواپس های نادان. ایشالا که شما جزوشون نیستی.
    داداش من. مسئول برجان دولت و تیم مذاکره کننده هست. ولی این دلیل بر این نیست که به رهبر نمیگن و انجام میدن.
    داداش من این مسئله ی تصادف دو نفر با موتور نیست که رهبر توش دخالتی نکنه. این مسئله ی آینده کشور و مذاکره با هفت کشور جهانه. یعنی به رهبر نگفتن رو رفتن؟ مگه رهبر نگفتند که شما از برجام خبر ندارید وگرنه اینجوری نمیکردید. یعنی چی یعنی خودش خبر داره دیگه.
    آقای گلی که رهبر گفته برو از مسئولش بپرس شما همین حرفو چرخوندی رو به مقصود خودت و بیان میکنی. شمایی که ظاهرا گوش به فرمان رهبری. مگه رهبر نگفت اینا بچه های انقلاب و با غیرت و قابل اعتمادن؟ دیگه با صراحت گفته اینو شما ها این موقع ها کلا اصلا رهبرو نمیبینید. ولی در عوض یه کلمه بگه یه یه ذره ممکنه به نفع شما باشه فورا کلمه رو میچخونید به طرف منافع خودتون.
    همین حسینیان و یا رسایی. واقعا به نظر شما درسته که بیاد صالحی رو به مرگ تهدید کنه؟ حسینیان مگه اینجا سوریه یا عراقه. مگه تو ابوبکر بغدادی هستی که میخوای ترور کنی.
    حیف لباس روحانیت به خدا. حیف…

موضوعات مهم
شبکه نظر۰
مطالب منتشر شده امروز : ۰