در ۴ماهه نخست سال جاری خودروهای گران‌تری به‌کشور وارد شدند

محمدحسین صالح‌نیا، نظر- در حالی‌که یک ماه گذشته با افزایش حمایت برخی از خریداران خودرو از «کمپین خرید خودروی صفر ممنوع»، شائبه‌هایی نیز مبنی بر افزایش واردات خودرو و دست‌داشتنِ واردکنندگان خودروهای خارجی در این کمپین مطرح شده بود. گویا آمارها حاکی از کاهش واردات خودرو به کشور در چهار ماهه نخست سال جاری است. البته روشن است، ثبت سفارش خودروهایی که در ۴ ماه منتهی به مرداد وارد شده‌اند، پیش از آغاز به کار کارزار یاد شده صورت گرفته است، اما با در نظر گرفتن رکود حاکم بر بازار خودرو و کاهش نقدینگی، تداوم چنین روندی در ماه‌های پیشِ‌رو دور از انتظار نیست.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۵ ماهه ابتدایی امسال واردات خودرو کاهش شدیدی داشته است. طبق رپُرتاژی که خبرگزاری ایلنا منتشر کرده است، از فروردین تا مرداد ماه ۹۴ تنها ۳۰۰ دستگاه خودرو مدل سال – به عبارت «مدل سال» دقت شود- وارد شده است که بیشتر آن‌ها بر خلاف روند سالیان قبل جزو خودروهای ارزان قیمت جهان –به عبارت «جهان» دقت شود- محسوب می‌شوند. البته این در حالیست که کل واردات خودرو در این بازه زمانی ۱۷ هزار و ۷۷۸ دستگاه بوده است که نسبت به سال قبل، کاهش ۴۵ درصدی داشته است.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۳ در همین بازه زمانی ۳۶ هزار و ۴۲۲ خودرو وارد کشور شده بود. همچنین ارزش واردات خودرو طی پنج ماهه نخست امسال معادل ۴۲۰ میلیون و ۳۲۵ هزار دلار بود. در حالی که در همین مدت زمان و در سال گذشته ارزش دلاری خودروهای وارداتی –به عبارت «ارزش دلاری» دقت شود- ۷۴۷ میلیون و ۳۰۷ هزار بود.

با وجود کاهش ۲/۰۴ برابری تعداد خودروها، ارزش دلاری آن‌ها، ۱/۷ برابر کاهش داشته است، مبرهن است که خودروهای گران‌تری در این مدت وارد شده‌اند و نه ارزان‌تر، آنچه رهگذران از خیابان‌های شریعتی و مطهری و از پشت شیشه‌های «نمایشگاه‌های ماشین» می‌بینند، مؤید همین گزاره است و اگر اکسپویِ پورشه‌داران تهران امسال «باشکوه‌»تر از سال‌های پیش است احتمالاً دال بر همین موضوع است که اگر اکثریت «کاهش نقدینگی» دارند، اقلیت ورای این اِپیدمی‌اند.

طبق آمار واردات خودرو در چهارماهه ابتدایی سال به‌ لحاظ وزنی ۵۱ درصد کاهش داشته است، درحالی که در مجموع پنج ماهه سال جاری این میزان ۴۸ درصد کاهش داشته است. در ادامه این گزارش فردی به نام «جعفری» تحت عنوانِ فعال بازار خودرو، علت اصلی کاهش واردات را رکود حاکم بر اقتصاد کشور و نبود نقدینگی در بازار معرفی می‌کند و با بیان اینکه علت دیگر این امر توافق هسته‌ای است، می‌گوید: پس از توافق وین مشتریان خارجی به امید کاهش قیمت ارز و ارزان شدن خودرو و دیگر اینکه زمزمه حضور کمپانی‌های خارجی یا مستقر شدن نمایندگی آن‌ها در ایران به این رکود کمک کرد.

وی می‌افزاید: در بحث خودرو‌های کار کرده خارجی نیز علاوه بر اینکه رکود در این بازار حاکم شده است قیمت‌ها نیز گم شده است. منظور از گم شدن قیمت این است که به حدی خرید و فروش کم شده است که فروشنده فقط در صورت نیاز مالی ماشین خود را می‌فروشد و کسی که به خاطر نیاز خودرو می‌فروشد حاضر است تخفیف خوبی به خریدار بدهد.

وی تصریح کرد: با وجود پایین آمدن قدرت خرید مردم و نبود نقدینگی در بازار دیگر نباید انتظار بازار سال‌های گذشته را در زمینه خودروهای خارجی داشت.

از سوی دیگر، سعید اربابی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌و‌گو با خبرگزاری خانه ملت معتقد است وابستگی به کالای خاص در زمینه صنعت خودرو موجب می‌شود تنها نگاه کشور بر واردات باشد که این امر تولید داخلی را به خطر می‌اندازد.

وی همچنین گفته است: پس از بازگشایی تحریم‌ها احتمال می‌رود قیمت خودرو کاهش یابد؛ زیرا ما می‌توانیم حتی قطعات خودرو وارداتی را ارزان‌تر خریداری کنیم و این درحالی است که ما می‌توانیم شرکت‌های بزرگ دنیا را برای سرمایه‌گذاری در کشور ترغیب کنیم، بنابراین تنها نباید خودروهای خارجی وارد کشور شوند.

در صورت تدام روند کنونی، بازار خودرو به تقریب با انباشتِ تقاضا در سال ۹۵ روبه‌رو خواهد بود، وضعیتی که در بازار مسکن نیز به شکل مشابهی در جریان است، در صورتی‌که دولت برای سیلِ احتمالیِ تقاضا به بازار تدبیری اتخاذ نکند، شوک شدید، افزایش قیمت‌ها را به همراه خواهد داشت.

 

آخرین اخبار