تاریخ درج خبر : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴
کد خبر : ۵۶۲۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

گیاهخواری؛ برای تندرستی یا ژست روشنفکری؟

ناهید جعفر پورکامی: وقتی می شنویم کسی گیاهخوار است، اولین چیزی که به ذهنمان می رسد تصویر یک آدم لاغر است که پشت میز نشسته و زل زده است به بشقاب پر از سبزی آب پز بعد هم بوی کلم و کدوی آب پز توی سرمان می پیچد و قیافه مان درهم می رود اینکه چرا کسی گیاهخوار می شود و چطور در دنیای سبزی ها و کدوهای آب پز دوام می آورد؟ سوالی است که جواب دادنش هم سخت است و هم آسان دلیل هایی که گیاهخوارها برای گیاهخوار شدنشان می آورند ظاهرا هم انسانی است هم بهداشتی و البته روشنفکرانه ولی همیشه یک علامت سوال برای آدم باقی می ماند که اگر قرار بود انسان گیاهخوار باشد، پس چرا خدا گوشت را آفرید و برخوردن آن تاکید کرد؟ بهترین راه برای پیدا کردن پاسخ این سوال ها، رفتن سراغ خود این گیاهخوارهاست و بهترین جا هم پاتوق آنهاست. مگر پاتوق هم دارند؟ پاتوق که هیچی، رستوران و فروشگاه مخصوص هم دارند.

پیدا کردن رستوران خانه هنرمندان، کار چندان سختی نیست. از همان بیرون ساختمان خانه هنرمندان، میزهای رستوران که در بالکن چیده شده اند، جلب توجه می کنند. از غروب گذشته و رستوران خیلی شلوغ نیست ترکیب آ جرهای قهوه ای و کاشی های فیروزه ای کف رستوران با پرده های آبی رنگ رستوران، همخوانی خوبی دارد و فضای متناسب و آرامی را به وجود آورده است.

روی در و دیوار رستوران، چیز خاصی که نشان از گیاهی بودن غذاهای رستوران داشته باشد، دیده نمی شود تنها چیز عجیب و خاص رستوران، سینی هایی است که در دست پیش خدمت هاست. غذاهای رنگارنگ داخل سینی ها و البته نوشیدنی های سبزرنگ غلیظ داخل لیوان ها، اولین چیزهایی هستند که جلب توجه می کنند.

سویا با طعم جوجه کباب!

منوی غذاهای رستوران، فرق چندانی با رستوران های دیگر ندارد. ساندویچ، پیتزا، خورشت ها و حتی کباب های معمول همیشگی تنها چیزی که باعث متفاوت بودن این غذاها می شود بدون گوشت بودن آنهاست.

تصور ساندویچ هات داگ با سوسیس گیاهی یا چلوکباب گیاهی کمی عجیب است! بیشتر گیاهخوارها درعین حال که به دنبال طعمهای جدید هستند، کنار گذاشتن طعم های نوستالژیک کباب، جوجه کباب و … برایشان سخت است به همین خاطر کسانی که در زمینه آشپزی گیاهی در ایران فعالیت می کنند همیشه به دنبال جایگزین های مناسبی برای این طعم ها بوده اند. بهرنگ امان مدیر رستوران گیاهی خانه هنرمندان راجع به طعم غذاها توضیح می دهد:

“در اینجا روی ترکیب ادویه ها مثل حروف الفبا که بی نهایت کلمه را می توان با ترکیب آنها درست کرد با ترکیبشان باهم می توانند انواع و اقسام طعم ها را در غذاهای مختلف به وجود آورند مثلا با ترکیب های مختلف پودر آویشن، تخم گشنیز، تخم خردل، زیره سبز و چند چیز دیگر می توان به سویا طعم کباب داد یا با ترکیب چندتای دیگر، سویا طعم جوجه می گیرد!

اغلب کسانی که در ایران گیاهخوار هستند انواع گوشت و ماهی و تخم مرغ را از برنامه غذایی خود حذف کرده اند اما لبنیات مصرف می کنند. بهرنگ امان توضیح می دهد که “ما هیچ تعصب خاصی روی تغذیه گیاهی نداریم. منظور ما از تغذیه گیاهی این است که شخص، بدنش از آلودگی ها و بیماری های که درگوشت ها هست پاک شود. ولی چون بدن ما نیاز به پروتئین و ویتامین دارد آن ویتامین و پروتئین و کالری را که قرار بوده از طریق گوشت حیوانات به بدن ما وارد بشود از طریق لبنیات حیوانات به دست می آوریم. حتی ویتامین۱۲ B را هم از طریق لبنیات به دست می آوریم رستوران خانه هنرمندان به خاطر جای خاصش طیف وسیعی از مشتری ها را دارد، از هنرمند و بازیگر گرفته تا سیاستمدار و البته آ دم های عادی.

مشتری ها از نظر مالی از طبقه متوسط به بالا هستند. با این حال اغلب کسانی که به این رستوران می آیند به صورت حرفه ای گیاهخوار نیستند و برای امتحان کردن یک مزه جدید و تنوع به اینجا می آیند. در تهران رستوران های گیاهی دیگری هم هست که گیاهخوارهای حرفه ای تر بیشتری را می توان در آنجا پیدا کرد.

مدیر رستوران تاکید می کند که “در این رستوران تبلیغ گیاهخواری نمی کنند بلکه تبلیغ تغذیه سالم را می کنند.” برای این کار هم همایش هایی را به صورت دوره ای و البته مجانی در همین رستوران برگزار می کنند و در آن از مسائل علمی گیاهخواری گرفته تا آ شپزی گیاهی را آموزش می دهند.

سوپر مارکت گیاهی

چند بار خیابان را بالا و پایین می کنم و تا بالاخره سوپر مارکت مخصوص گیاهخواران را پیدا می کنم. قیافه فروشگاه خیلی با تصور اولیه تفاوت دارد یک فروشگاه کوچک که از دور، یک یخچال ویترینی معمولی پشت شیشه ا ش دیده می شود. خانم حبیب زاده فروشنده فروشگاه کمی راجع به چیزهایی که در فروشگاه وجود دارد توضیح می دهد: انواع ادویه های لازم برای پخت غذاهای گیاهی، نان های سبوس دار، سویاهای مرغوب، کباب ها و جوجه های نیمه آماده، چای های مخصوص، شیرینی های گیاهی و حتی کتاب های آشپزی. بیشتر مشتری های این فروشگاه برای تهیه مواد جایگزین گوشت، به آنجا مراجعه می کنند.

قیمت موادگیاهی جایگزین گوشت، خیلی با مواد گوشتی تفاوت ندارد، قیمت سوسیس ها حدود ۲ هزار تومان است و کالباس گیاهی مرغوب هم حدود ۵ هزار تومان اما قیمت بعضی از ادویه هایی که در ایران پیدا نمی شوند و از هند و کشورهای دیگر وارد می شوند، گران تر است. در غذاهای گیاهی با بازی با ادویه ها، هم طعم غذا را عوض می کنند و هم ترکیب معقولی از سبزی های با طبع سرد و ادویه هایی با طبع گرم به دست می آورند. اغلب کسانی که گیاهخوار هستند و به این فروشگاه مراجعه می کنند به چند دلیل ممکن است گیاهخوار شده باشند یک عده دنبال ورزش هایی مثل یوگا رفته اند و به خاطر آن به گیاهخواری رو آورده اند، عده ای هم به خاطر ژست روشنفکری دنبال گیاهخواری رفته اند و بالاخره عده کمی هم به دستور پزشک و برای رژیم های سلامت گیاهخواری را انتخاب کرده اند.

درباره انگیزه بسیاری از کسانی که گیاهخوار می شوند خانم حبیب زاده فروشنده توضیح می دهد که برای حذف آلودگی های موجود در گوشت حیوانات به گیاهخواری روی آورده اند. با این حال گیاهخوارها مجبورند از لبنیات استفاده کنند. چون اگر لبنیات را از غذاهای خود حذف کنند به دست آوردن مواد لازم جایگزین برای بدن بسیار مشکل می شود.

این فروشگاه تنها فروشگاه محصولات گیاهی در ایران است و نه تنها از مناطق تهران بلکه از شهرهای دیگر ایران هم سفارش می گیرند شهرهای اصفهان و شیراز بیشترین سفارش ها را دارند. به علاوه اینها فروشگاه چند مشتری هم از تبریز دارد.

تنظیم کننده:

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

موضوعات مهم
شبکه نظر۰
مطالب منتشر شده امروز : ۰