رئیس شورای استفتائات دفتر رهبرانقلاب: محمد یزدی دنبال مطرح‌کردن خودش است

▪️جعفر کریمی، عضو جامعه‌مدرسین‌حوزه‌علمیه‌قم و رئیس «شورای استفتائات دفتر رهبرانقلاب»، درباره حرف‌های تازه محمدیزدی، گفته: مگر کسی که می‌خواهد مرجع شود باید از جامعه‌مدرسین یا از یزدی اجازه بگیرد؟! مگر دیگران از او و جامعه مدرسین اجازه گرفته‌اند؟! او چه‌کاره‌است‌که تابلو پایین بیاورد؟
مگر جامعه مدرسین اختیار مردم را دارد؟! بعضی از مدعیان مرجعیت از نظر علمی خیلی پایین تر از علوی بروجردی‌اند. چه‌طور تابلوی آن‌ها را پایین نیاورده؟»

▪️این استاد حوزه‌علمیه افزوده: «یزدی حرف خودش را می‌زند؛ هرروز با یک‌نفر در می‌افتد؛ تا دیروز با هاشمی رفسنجانی و امروز صادق لاریجانی؛ فردا با چه کسی؛ نمی‌دانم!
▫️حرف های یزدی هیچ پایه و مدرکی ندارد؛ برای کوچک کردن دیگران و مطرح کردن خودش صحبت می‌کند.»

▪️کریمی افزوده: «برو کنار»گفتن به رئیس‌جمهوری را هم در درجه اول مجلس باید تشخیص دهد. این کار یزدی نیست و ربطی به او ندارد. رهبرانقلاب اگر یکی فدایی داشته‌باشد آن‌هم حسن روحانی است.»/ جماران در گفت‌وگو با کریمی

👈 دیروز حرف‌های محمدیزدی، دبیر جامعه‌مدرسین حوزه علمیه، تشکل سیاسی و حوزوی در قم، در جمع طلبه‌های بسیجی در شبکه‌های اجتماعی جنجالی شد.
👈 محمدی یزدی صادق‌لاریجانی را متهم‌کرد به بازداشت رئیس‌ اجرایی پیشین دفترش در دوران ریاست‌‌قوه‌ قضا اعتراض کرده و تهدید‌کرده که به نجف می‌رود.
👈 یزدی، روحانی را هم متهم کرد که برخلاف نظرهای رهبرانقلاب مثلا درباره فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی عمل می‌کند و گفت وظیفه حوزه‌‌علمیه، دیوان عالی و سپس مجلس است که چنین رئيس‌جمهوری را کنار بزنند.
👈 یزدی ضمنا تهدید کرد اگر علو‌ی بروجردی، از مراجع‌عظام تقلید و استاد حوزه‌علمیه، رسما اعلام مرجعیت کند جلوی این کار می‌ایستد و تابلوی دفترش را پایین ‌می‌کشد و کشور به‌اندازه کافی مرجع دارد.
roozarooz @Nazar

آخرین اخبار