روحانی: امروز روزی نیست که بخواهیم باری که به دوش داریم را به دوش دیگری بیافکنیم

حسن روحانی و هیات وزیران امروز – شنبه – در دومین روز از هفته دولت با حضور در مرقد مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با آرمان های حضرت امام خمینی (ره) تجدید میثاق کردند.
رییس جمهوری در این مراسم اظهارداشت: در شرایط فعلی کشور، منطقه و جهان ضروری است بار دیگر کلام، راه و سیره ایشان را بازخوانی کنیم.
روحانی ادامه داد: امام بزرگوارمان راه و سیره امید را به همه ما آموخت و سراسر وجود و کلامش امید به آینده بود.
وی تاکید کرد: اگر این روحیه امیدوارانه ایشان وجود نداشت، نمی توانست با یاران اندکی نهضت بزرگ و عظیمی را آغاز کند.
وی یادآور شد: اگر امام خمینی (ره ) امیدوار نبود، نمی توانست 10 ماه حبس و حصر را با کمال نشاط و سر زندگی طی و 14 سال تبعید را تحمل کند.
رییس دولت دوازدهم افزود: اگر او امیدوار نبود، نمی توانست انقلاب را از معبرهای خطرناک بویژه در سال های اولیه عبور دهد و تجاوز متجاوزین از سرزمین ما دفع و رفع کند و بتواند همانگونه که انقلاب را رهبری کرد برای نظام هم معماری بزرگ باشد.
رییس جمهوری ادامه داد: در سایه حُسن ظن به خداوند و مردم توانست همواره امیدوارانه حرکت کند و در سایه حُسن ظن به رحمت خداوند و نصرت خداوند و حُسن ظن به این که هیچگاه نباید از رحمت او مایوس بود، همواره این سیره را در مسیر و راهش قرار داد.
روحانی همچنین گفت: از طرف دیگر باور ایشان به خدمت مردم و ایمان به توانمندی ملت بزرگ ایران و حُسن ظن به ملت بود و در همه مشکلات و سختی ها بعد از خداوند، دست ایشان به سوی ملت خودش دراز بود و از مردم استمداد می خواست و بار سنگین ادامه راه انقلاب را به دوش کشند.
وی تصریح کرد: او می دانست ملت بزرگ ایران با فرهنگ کهن، ایمان به خدا و روحیه ایثار می توانند به خوبی از همه مشکلات عبور کنند و او هیچگاه نگفت همه با من، او همیشه گفت همه با هم.
رییس جمهوری اظهار داشت: او خواست تا همه اقشار، اقوام و افکار و سلایق در کنار هم باشند و همه جمعیت ها و نهادها در کنار یکدیگر و همه مردم برای رسیدن به اهداف بلندشان در کنار یکدیگر قرار گیرند.
روحانی خاطرنشان کرد: امروز یکی از روزهای مشکل و سخت کشور عزیز ایران در برابر توطئه دشمنان و بیگانگان است اما راه امام خمینی (ره) می تواند منجی کشور و مردم باشد.
وی افزود: همانطور که تکیه امام راحل به مردم بود، تکیه خلف صالح او، رهبر معظم انقلاب هم بر مردم است و امروز روزی نیست که بخواهیم باری که به دوش داریم را به دوش دیگری بیافکنیم.
رییس قوه مجریه تاکید کرد: همه باید به هم یاری برسانیم و تنها گذاشتن دولت و در این فکر بودن که کسی می تواند حساب خود را از حساب دولت جدا کند، اشتباهی نابخشودنی است.
روحانی گفت: نهاد روحانیت و دین و نهاد دولت در کنار یکدیگر هستند و حاکمیت، دولت و نظام نمی توانند از هم فاصله داشته باشند.
وی ادامه داد: فقاهت و ولایت، حوزه های علمیه و روحانیت از آغاز انقلاب در کنار دولت بودند و دولت نیز در راه ارشادات آنها حرکت کرده است.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: هیچ کس نمی تواند به دریا قدم بگذارد و انتظار داشته باشد که پای وی خیس نشود یا بدتر، پایش را در دریا بگذارد و نسبت به خیس شدن پای خود منکر شود.
روحانی افزود: همه با هم هستیم و آرمان های بزرگ انقلاب هدف همه ما است، رفع مشکلات و توطئه بیگانگان با ایستادگی و استقامت وظیفه همه ما است.
وی تصریح کرد: بی تردید با وحدت، اتحاد و یکپارچگی می توانیم به خوبی از مشکلات عبور کنیم و در هفته دولت انتظار من از همه دولتمردان آن است که تلاش و زحمات یک سال گذشته را برای مردم تشریح کنند و پروژه هایی که در این هفته افتتاح می شود، برای آنان تبیین کنند.
رییس دولت دوازدهم یادآور شد: ما به درد و رنج مشکلات مردم واقفیم و همه تلاش ما برای آن است که مشکلات را بکاهیم و تردیدی در پیروزی نهایی ملت در برابر دشمنان نداریم.
روحانی تاکید کرد: با وحدت، اتحاد و استقامت توانستیم تلاش لابی های صهیونیستی را در سالن های مجلس سنا و نمایندگان آمریکا و همچنین توطئه های واشنگتن را در شورای امنیت سازمان ملل خنثی کنیم و اتهامات آنها را در افکار عمومی جهانی بزداییم.
وی ادامه داد: این ملت، همان ملت است و خواهد توانست از همه مشکلات سرافرازانه عبور کند و امروز با امام خود عهد می بندیم، او مردم سالاری دینی را به ما یاد داد و گفت در برابر مردم که ولی نعمت شما هستند، خدمتگزار باشیم.
رییس جمهوری اظهارداشت: بار دیگر با امام و آرمانهایش عهد می بندیم که برای خدمت به مردم کمربندهای خود را مستحکم تر ببندیم و مطمئن هستیم، خداوند هم یار و ناصر این ملت بزرگ خواهد بود.
روحانی همچنین گفت: در اولین روز کاری هفته دولت در کنار تربت امام راحل بار دیگر به آرمان های انقلاب اسلامی، سیره و راه ایشان بیعت می کنیم و خوشحالیم که امسال هفته دولت بین دو عید بزرگ قربان و غدیر واقع شده است.
وی افزود: عید ایثار و فداکاری، از خود گذشتن و عید ولایت، ولایتی که مولای ما امیرالمومنین (ع) هیچگاه پیشوایی خلق را بدون خواست مردم آغاز نکرد و از راه حق منحرف نشد.
رییس جمهوری ادامه داد: در بین دو عید بزرگ، دومین سال دولت دوازدهم را آغاز می کنیم و امیدواریم بتوانیم پیرو راه و سیره امام عزیز و بزرگوارمان باشیم.
روحانی همچنین یاد و خاطره شهیدان رجایی، باهنر و شهدای بزرگ مطهری و بهشتی و آیت الله هاشمی رفسنجانی که جای همه آنها در این روزها خالی است را گرامیداشت و گفت: آنها نیستند اما فرزندان و شاگردان آنان بی تردید بار سنگین مسئولیت را امروز به دوش خواهند کشید.
وی در ادامه درود، سلام و صلوات به روح بلند امام راحل و شهدای گرامی و خاندانشان فرستاد و برای همه شاگردان و یاران امام و سید حسن خمینی آرزوی توفیق کرد.
رییس جمهوری ابراز امیدواری کرد که راه امام (ره) را همواره زنده و مستمر باقی نگهداریم.

آخرین اخبار