معاون وزارت ورزش: کی‌روش سرمربی ایران می‌ماند

داورزنی عصر امروز (دوشنبه) در حاشیه مراسم رونمایی از ثبت سند جهانی چوگان در یونسکو، اظهار داشت: وزارت ورزش از تصمیمات فدراسیون فوتبال حمایت می کند و طبق اخباری که در اختیار داریم، کی روش تا پایان جام ملت‌های آسیا به کار خود ادامه می دهد.
وی در مورد تایید و اجرای قانون منع استفاده از بازنشستگان در ورزش، عنوان کرد: هرگاه این قانون از سوی دولت به دستگاه‌های اجرایی، ابلاغ شود؛ همه دستگاه‌ها ملزم به رعایت و اجرای کامل آن هستند. این قانون در شورای نگهبان به تصویب رسید و هر گاه از سوی دولت ابلاغ شود، وزارت ورزش نیز به طور کامل آن را اجرا خواهد کرد و تمام افرادی که مشمول این قانون باشند، باید از سمت خود در ریاست فدراسیون‌ها و بخش‌های دیگری که قانون مشخص کرده است، کنار بروند.
داورزنی درباره مراسم رونمایی از سند ثبت چوگان به نام ایران در سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) گفت:‌ این موضوع مسئولیت ما، میراث فرهنگی و فدراسیون چوگان را سنگین‌تر می‌کند. از ایران به عنوان زادگاه چوگان این انتظار می‌رود که بیش از گذشته در این رشته فعالیت کند.
معاون وزارت ورزش ادامه داد: تحقق این امر نیازمند حمایت ویژه دولت و وزارت ورزش و جوانان از چوگان به عنوان رشته‌ای است که ریشه در تاریخ و فرهنگ کشورمان دارد. امیدوارم بتوانیم بیش از گذشته شاهد رشد و اعتلای این رشته باشیم.
وی درباره فعالیت بانوان در این رشته، گفت: از آنجا که پوشش بانوان سوارکار در چوگان کامل است، محدودیتی برای فعالیت بانوان در این رشته وجود ندارد.
داورزنی همچنین درباره اغتشاشات هفته سوم لیگ برتر فوتبال عنوان کرد: همه باید کمک کنیم که محیط ورزشگاه‌ها امن باشد و نباید به دشمنان که بارها اعلام کرده‌اند از اغتشاشگران حمایت می‌کنند، اجازه دهیم که از این فضا سوء‌استفاده کنند.
وی ادامه داد: همه دستگاه‌های امنیتی، باشگاه‌ها و هواداران مسئولند تا اجازه ندهند فضای ورزش آلوده به چنین مسائلی شود. طبق اظهارات افراد دستگیر شده، کسانی خریداری شده‌اند و پول گرفته‌اند تا در ورزشگاه‌ها اغتشاش ایجاد کنند. وزارت ورزش و دستگاه‌های امنیتی این موضوع را رصد می‌کنند و همه باید در این باره تلاش کنند تا محیط‌های ورزشی آرام باشند.

منبع: ایرنا

آخرین اخبار