تیم ملی سابر ایران به جمع 8 تیم برتر جهان راه یافت

تیم ملی سابر ایران، در مسابقات قهرمانی شمشیربازی جهان با پیروزی بر اوکراین به جمع 8 تیم برتر جهان راه یافت.

 

به گزارش نظر، به نقل از ایرنا، روز سه شنبه و در ادامه رقابت های شمشیربازی قهرمانی جهان که در شهر «ووژی» چین در حال برگزاری است، رقابت‌های اسلحه سابر در بخش انفرادی بانوان و بخش تیمی مردان برگزار شد که در رقابت تیمی مردان، تیم ملی شمشیربازی ایران با ترکیب علی پاکدامن، مجتبی عابدینی، محمد رهبری و فرزاد باهر در دور نخست با قرعه استراحت روبه رو شد.
در مرحله بعد سابریست های ایران موفق شدند برابر تیم اوکراین با نتیجه 45 بر 34 به برتری دست یابند و به جمع هشت تیم برتر جهان راه یابند. تیم ملی اسلحه سابر ایران در مرحله یک چهارم نهایی رو در روی گرجستان قرار می گیرد و در صورت پیروزی باید در نیمه نهایی به مصاف برنده کره‌جنوبی و فرانسه برود.
همچنین روز دوم رقابت‌های انفرادی سابر بانوان نیز پیگیری شد و «کیانا باقرزاده» و «فائزه رفیعی» که در جدول اصلی بودند با قبول شکست برابر رقبا از گردونه رقابت‌ها حذف شدند.
باقرزاده در نخستین دیدارش در دور حذفی برابر «دسپینا جورجیادو» از یونان با نتیجه 15 بر 9 شکست خورد و از صعود به جمع 32 شمشیربازی برتر جهان بازماند. رفیعی هم با نتیجه نزدیک 15 بر 13 برابر «آنامارتون» از مجارستان مغلوب شد تا او هم از دور رقابت ها کنار رود.
پیش از این نیز سه نماینده مرد شمشیرباز ایرانی در مسابقات جهانی چین با عملکردی ضعیف از دور رقابت های رشته سابر انفرادی حذف شده بودند.
رقابت‌های شمشیربازی جام جهانی به میزبانی چین از روز پنجشنبه گذشته با برگزاری مسابقات اسلحه سابر انفرادی آغاز شده است.

آخرین اخبار