تاریخ درج خبر : ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
کد خبر : ۱۲۱۶۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

تبلیغات آگاهی‌بخش سازمان مردم نهاد نفس

تشکل مردم نهاد نفس تبلیغات متفاوت و آگاهی بخشی در روزنامه شرق شروع کرده است.
گروه نفس بر این باور است که فعال‌سازی مسئولیت شهروندی در کنار انگیزش حس زیباشناسی جمعی، همه ما را به‌ هوای پاک‌تری می‌رساند. نفس می‌کوشد میان زیباشناسی، هنر، شهروندمداری، و مسئولیت اجتماعی هنرمند در عرصه‌ عمومی پیوندی ایجاد کند و از این راه با پدیده فراگیری چون آلودگی هوای کلانشهرها مواجه شود.

«هر یک از ما نقشی مهم داریم»
هوش سرشار هر یک ما شهروندان تهرانی می‌تواند نسبت میانِ میل به رفاه و پیامد ناخواسته‌اش آلودگی را بخوبی ببیند. مهم دیدن است، غبار از چشمان شستن، آلودگی را از ذهن زدودن، و درست نگاه کردن است. ما انسان‌های شایسته و صاحب بینش‌ایم. می‌دانیم میل به راحتی با خودش دشواری‌های به ارمغان می‌آورد. هنگامی که به سهم‌خواهی می‌رسد، به نقش خود در معادله رفاه آلودگی آگاهیم. استفاده از خودرو شخصی ما را ممکن است زودتر و راحت‌تر به مقصد برساند، اما آرامش‌‌مان را نیز به خطر می‌اندازد. راننده اتوبوس، مینی‌بوس، یا تاکسی به همه ما خدمت می‌کند. اوست که آسایش و سلامتی خود را برای رفاه جمعی و برای گذران عمر باارزش‌اش به خطر می‌اندازد. تنها از راه استفاده از حمل‌ونقل عمومی است که می‌توانیم از آنها قدردانی کنیم.

«در دانش فیزیک بُعد چهارم را می‌توان از طریق مدل‌ها و بردارها مشخص کرد. فضازمان (و نه فقط فضا و زمان) به صورت درهم‌تنیده و به عنوان یک کمیت پیوسته با یکدیگر دیده می‌شوند. در مدل فیزیک انیشتن (نسبیت)، ادغام فضا و زمان با یکدیگر و درنتیجه ایجاد یک محیط یکپارچه با دستگاه مختصاتی یکتا بسیاری از پدیده‌ها را در کیهان توضیح می‌دهد. برای این کار علاوه بر سه بُعد مکانی معمول (طول، عرض، ارتفاع) به یک بُعد زمان نیاز داریم.
«در زندگی روزمره، همه ما شهروندان تهرانی به درجه از رفاه نیازمندیم. اما حاصل زندگی، کار، و کنش با آلودگی نسبتی مستقیم دارد. اگر سوار ماشین شویم، اگر میزان مصرف انرژی‌مان در منزل و کار قناعت‌گرایانه نباشد، آلودگی پیامد آن است. مدل رفاه‌آلودگی به ما اجازه می‌دهد که رابطه میان رفاه و آلودگی را در بعد سوم بهتر ببینیم و با این کار به یک محیط یکپارچه با دستگاه مختصاتی دست یابیم که ردپای زیست‌محیطی خود را به تعبیر سهراب سپهری نرم و آهسته کنیم تا نشکند چینی نازک زیستگاه‌مان.»


آگهی ۶ از مجموعه‌ی حمل و نقل همگانی،‌ اتوبوس و مینی‌بوس؛ روزنامه‌ی شرق، ۲۸ خرداد ۹۴

با اینکه دولت عمر مفیدی ۸ ساله برای اتوبوسهای شهری تعریف و تردد اتوبوسهای قدیمی‌تر را ممنوع کرده است،

با اینکه شهرداری برنامه‌ای پنج ساله تدوین کرده تا عمر میانگین اتوبوسهای تهران را به ۵ سال کاهش دهد،

و با اینکه بیش از یک سال از شروع این برنامه گذشته است،

اما واقعیت این است که عمر میانگین اتوبوسهای تهران از ۳.۵ سال در سال ۸۸ به ۷ سال در سال ۹۳ رسیده است،

واقعیت این است که تهران ۲۵۰۰ اتوبوس فرسوده دارد که ماهانه ۷۵ اتوبوس هم به آن افزوده می‌شود،

و واقعیت این است که اضافه شدن ۹۰ اتوبوس دو کابین در طی ۱۵ ماه در برابر فرسوده شدن ۱۱۲۵ اتوبوس بهتر از هیچ است،
اما نه چندان.

تنظیم کننده:

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

این مطلب توسط «سازمان مردم نهاد نفس» در شبکه های اجتماعی منتشر شده است. نظر سوژه های دارای ارزش خبری را از شبکه های اجتماعی رصد و بازنشر می کند.
موضوعات مهم
شبکه نظر۰
مطالب منتشر شده امروز : ۰