تاریخ درج خبر : ۱۳۹۵/۱۱/۲۵
کد خبر : ۱۲۱۶۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -
سخنگوی ناجا: اصناف درباره ولنتاین توجیه شده اند

مصائب روز عشاق در ایران

ولنتاین یا روز عشاق ۱۴ فوریه مصادف است با ۲۵ بهمن در ایران. بزرگداشت این روز که نماد محبت و دوستی است در ایران همواره با موانعی روبرو بوده است.

سردار منتظرالمهدی در گفتگو با ایسنا گفت: در صورتی که لازم باشد پلیس هم وارد خواهد شد، اما اولویت ما این است که مسائل اجتماعی به شکل اجتماعی حل و فصل شود واحدهای صنفی نباید نمادهایی داشته باشند که مغایر قوانین و شرع باشد و این موضوع مختص به تمام سال است. در این مورد نیز با اصناف و صنوف هماهنگی‌های لازم انجام شده و خود اصناف باید نظارت کنند.

سخنگوی نیروی انتظامی بیان کرد: سال گذشته نیز بخشنامه‌ای جعلی از پلیس را در این زمینه منتشر کردند. ما معتقدیم که در ایران اسلامی هر روز، روز ابراز محبت است و همه دنیا به دنبال این هستن که از فرصت‌های مختلف برای شادی و ابراز محبت استفاده کنند.

وی در ادامه گفت: باید به این مسئله توجه شود که عشق تنها مربوط به روابط نامشروع بین جوانان نیست. بسیاری از افراد هستند که سال‌ها از تاریخ ازدواجشان می‌گذرد اما برای ابراز علاقه به همسر خود، روز ولنتاین را جشن می‌گیرند.

یکی از شهروندان در گفتگو با فردانیوز می‌گوید: مگر می‌شود با برخورد پلیسی جلوی روز ولنتاین را گرفت؟ من برای همسرم هر سال و در روز ولنتاین هدیه می‌خرم. حتی عروسک و شکلات برای مادرم تهیه می‌کنم تا به مناسبت این روز به او یادآوری کنم که چقدر دوستش دارم.

کاربران توییتر نیز راجع به ولنتاین واکنش هایی داشته اند:
«ولنتاین درِ کتابفروشیارو که دیگه نمیتونند ببندند به هم کتاب هدیه بدید»
«دهانت را میبویند، کیفت رو میگردند، چشمشون به دستته، در روز موسوم به ولنتاین»

سال گذشته روز ولنتاین با حاشیه هایی همراه بود. صفحه اینستاگرام شیرینی فرانسه ۱۸ فروردین ۹۵خبر داد این فروشگاه به علت فروش شکلات با طرح قلب با نوشته lave پلمپ شده است.

نکته جالب توجه اینکه امروز اعلام شد که دولت مرکزی پاکستان برگزاری جشن والنتاین در مکان‌های عمومی را ممنوع اعلام کرده است. به گزارش شبکه خبری جیو، دیوان‌عالی پاکستان امروز با صدور حکمی جشن ولنتاین را ممنوع اعلام کرد و از دولت خواست در این زمینه وارد عمل شود.

سخنگوی ناجا اما می گوید که امسال دستور العمل ویژه ای برای ماموران پلیس در این روز صادر نشده است: پلیس بر طبق قانون به وظایف خودش عمل می کند. کافی شاپ ها و مراکز تفریحی باید مثل هر روز فعالیت هایشان را انجام بدهند اما قطعا با افرادی که قصد بر هم زدن نظم را داشته باشند برخورد صورت می گیرد. پیش تر هم با اصناف درباره این روز صحبت شده و همه توجیه شده اند.

تنظیم کننده:

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

موضوعات مهم
شبکه نظر۰
مطالب منتشر شده امروز : ۰