تاریخ درج خبر : ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
کد خبر : ۱۲۱۴۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -
پنجمین ساگرد درگذشت پرویز رجبی از زبان محمدحسن علیپور

دغدغه گریبان‌گیر مطبوعات

محمدحسن علیپور، روزنامه‌نگار در مطلبی به مناسبت پنجمین سال روز درگذشت پرویز رجبی به فعالیت های روزنامه نگاری او پرداخته است. آقای رجبی از فرهیختگان و چهره هایی بود که در نویسندگی، روزنامه‌نگاری، پژوهشگری چیره دست بود و ترجمه کتاب‌های مهمی را در کارنامه خود دارد. آقای علیپور در مطلب خود نوشته است:

چند شماره از نشریه «فردای ایران» را در دیداری در یکی از روزهای سال ۸۹ به من هدیه داده بود، نشریه‌ای که در سال‌های آغاز انقلاب چاپ می‌شد و پرویز رجبی مدیر و سردبیر آن بود. نشریه‌ای که در زمینه سیاسی، فرهنگی، ادبی و اجتماعی در سال‌هایی که شور انقلاب و تغییر و آرمان‌های بزرگ گفتمان اصلی بود، منتشر می‌شد. اما در این نوشته نه جای آن است که گزارشی از محتوا و مطالب چاپ شده در شماره‌های مختلف آن ارائه کرد و نه چنین فرصتی فراهم است. اما یک توضیح کوتاه در پایین صفحه دو شماره هفت این نشریه در سال ۱۳۶۰ توجه خواننده را به خود جلب می‌کند: «با کمک هزار تومانی یکی از دوستان «فردای ایران» هزار تومان از پنجاه هزار تومان بدهی «فردای ایران» کاسته شد. این دوست، که خودش را معرفی نکرده است، می‌تواند ۱۰۰ شماره از شماره‌های گذشته «فردای ایران» را مجاناً دریافت کند.» این دغدغه و نگرانی هیچ گاه گریبان بیشتر روزنامه‌نگاران، نویسندگان، مدیران و سردبیران را در بخش مطبوعات و البته کتاب رها نکرده است و همیشه هم این مشکل در جامعه‌ای که از نظر فرهنگی بیشترین دخالت‌های رسمی وجود دارد، به اندازه میزان تورمی که امروز در مقایسه با آن سال‌ها شاهدش هستیم و در این توضیح کوتاه عدد و رقم به ما می‌گوید، پررنگ است.

 

+باشگاه روزنامه نگاران ایران

تنظیم کننده:

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

این مطلب توسط «محمدحسن علیپور» در شبکه های اجتماعی منتشر شده است. نظر سوژه های دارای ارزش خبری را از شبکه های اجتماعی رصد و بازنشر می کند.
موضوعات مهم
شبکه نظر۰
مطالب منتشر شده امروز : ۰