تاریخ درج خبر : ۱۳۹۵/۰۸/۰۵
کد خبر : ۱۲۰۹۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -
فروش منزل برای درمان فرزند

پیشکسوت موسیقی نواحی تنها مانده است

%d8%b9%d8%b2%db%8c%d8%b2-%d8%a8%d8%b3%d8%a7%d9%82استاد عزیز بُسّاق یکی از نوازندگان بی‌بدیل ساز سرنا در الیگودرز این روزها در آستانه صد سالگی به دنبال تامین هزینه درمان پسرش برای پیوند ریه و خرید کپسول اکسیژن است.
پرویز بُسّاق فرزند استاد عزیز بُسّاق در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شرایط نامطلوب پدر و برادر بیمارش بیان کرد: متاسفانه مدتی است برادرم فقط ۱۴ درصد ریه‌اش سلامت است و همین موضوع باعث شده که من و پدرم در به در دنبال تامین هزینه ۱۰۰ میلیون تومان پیوند ریه باشیم. به طوری که مجبور شدیم منزلی که در الیگودرز داریم به معرض فروش بگذاریم ولی همین منزل را هم بنگاهی خریدار نیست.
وی ادامه داد: همه می‌دانند تمام منبع درآمد پدرم از نوازندگی ساز سرنا است و اتفاقا به همین جهت چندی پیش وقتی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ناامید شدیم به تهران مراجعه کردیم تا دوستان در وزارت ارشاد بتوانند مشکل ما را حل کنند. اتفاقا آنجا به آقایان گفتیم تصمیم داریم خانه مان را بفروشیم، اما با وجودی که به ما وعده هایی داده شد اما نزدیک یک سال است که هیچ خبری از کمک و مساعدت در میان نیست. به هر حال شرایط به گونه ای است که پدرم را ناگزیر به فروش خانه اش کرده؛ خانه‌ای که بعید می‌دانم به این زودی کسی خریدارش باشم.
پرویز بُسّاق در پایان تصریح کرد: حال جسمانی برادرم هر روز بدتر از روز گذشته می‌شود و لازم است تا زمان پیوند ریه او از دستگاه‌های اکسیژن سازی که قیمت آنها بالغ بر ۱۴ میلیون تومان است، استفاده کند اما متاسفانه شرایط مالی بنده و پدر به گونه‌ای است که قادر به تامین این دستگاه نیستیم. به هر حال دیگر نمی دانیم چه کنیم و برای من باعث تاسف است که پدرم در حد توان خود برای هنر این کشور زحمت کشیده اما هیچ نهاد و مدیری پیدا نمی شود که بخواهد به او در این شرایط کمک کند.
عزیز بُسّاق از جمله هنرمندان کم نظیر سرنانوازی در کشورمان است که تاکنون اجراهای مختلفی در حوزه های مختلف موسیقی اقوام داشته است. این هنرمند که هم اکنون از مشکل کم شنوایی نیز برخوردار است طی هفته های گذشته درگیر تامین منابع مالی برای درمان فرزندش است.


نظر: صفحه کیهان کلهر در مطلبی دیگر در خصوص یکی دیگر از اساتید موسیقی نواحی می‎نویسد:

%d8%ae%d8%af%d8%a7%d8%af%d8%a7%d8%afگلایه‌های نوازنده پیشکسوت موسیقی : کارد به استخوانم رسیده است / هیچ کسی در ارشاد به دادم نرسید
نوازنده صاحب نام ساز قیچک منطقه سیستان و بلوچستان با اشاره به مشکلات پرشماری که این روزها گریبان گیر خانواده اش شده از بی توجهی مدیران فرهنگی استانی و کشوری انتقاد کرد.
استاد خداداد شکّل زهی‌نسب از نوازندگان کم نظیر ساز قیچک سیستان و بلوچستان درباره مشکلاتی که طی روزهای اخیر برای خود و خانواده اش پیش آمده است به خبرنگار مهر گفت: در این سال ها خبرنگاران زیادی با من تماس گرفته و درباره روزگاری که در آن سپری می کنم می‌پرسم اما من تلاش کردم حتی المقدور به خیلی از مسایل اشاره ای نکنم اما در این چند روز همسرم، دخترم، پسرم و خودم با مشکلات پرشماری مواجه شدیم که دیگر نمی دانم چه کنم. جالب اینجاست وقتی به دوستان عزیز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان نیز مراجعه کردم در کمال بی تفاوتی به آنچه خواسته کوچک ما بود کمترین توجه را داشتند.
وی ادامه داد: همسر من علاوه بر اینکه از بیماری چربی خون رنج می‌برد ناراحتی‌های دیگری هم دارد و پسرم هم که به طور کلی با بیماری سختی دست و پنجه نرم می‌کند که شرایط نگهداری را برای ما بسیار سخت کرده است. علاوه بر این دخترم هم گرفتار بیماری چشمی شده که بینایی او را دچار اختلال کرده و خود من هم چند وقت قبل به دلیل نارسایی قلبی آنژیو شدم که همین گرفتاری های خود حدیث مفصلی است برای آنچه از آن به عنوان مشکل یاد می کنم. من از دار دنیا نه خانه ای دارم و نه ثروتی، اما آیا این درست است که به عنوان یک هنرمند وقتی به اداره ارشاد محل سکونتم مراجعه می کنم نه تنها کمکی به من نمی کنند بلکه حاضر نیستند که در این مورد من را راهنمایی کنند.
استاد شکّل زهی نسب در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: چندی پیش برای رسیدگی به مشکلاتم به تهران مراجعه کردم و خیلی خواهان ملاقاتی با آقای مرادخانی و سایر دوستان در وزارت ارشاد بودم اما متاسفانه از همان ابتدای ورود نگهبان جلوی من را گرفتند و اجازه ندادند که به دفتر ایشان مراجعه کنم. این ماجرا به جایی رسیده که می ترسم اگر روزی بمیرم آیا محلی برای دفن من پیدا می شود؟
وی در بخش پایانی صحبت های خود تصریح کرد: آیا این درست است که تا این حد کارد به استخوانم برسد که این چنین اعتراض کنم؟ البته خدا به برخی از دوستانی که در تهران به شکل کاملا خودجوش و شخصی به کمک ما می آیند خیر دهد که اگر آنها نبودند دیگر نمی دانستم چه کنم.
منیع : مهر

تنظیم کننده:

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

این مطلب توسط «کیهان کلهر» در شبکه های اجتماعی منتشر شده است. نظر سوژه های دارای ارزش خبری را از شبکه های اجتماعی رصد و بازنشر می کند.
موضوعات مهم
شبکه نظر۰
مطالب منتشر شده امروز : ۰