تاریخ درج خبر : ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
کد خبر : ۱۲۰۷۲۹
+ تغییر اندازه نوشته -

آسوده نخوابید

سه‌شنبه، بیست‌وهفتم مهر نودوپنج مطابق با هجده اکتبر دوهزاروشانزده را درحالی آغاز می‌کنیم که جرأت نداریم اعلام تقویم تاریخ را ادامه دهیم که این روز مطابق با چه روز قمری است که مبادا کسی معترضمان شود! پس تصمیم گرفتیم این روز را با اعلام برائت از طنز و طنزنویسی و طنزنویس‌ها شروع کنیم که اتفاقا الان بازارش گرم است! بنابراین خدمت برادران عزیزی که با ذره‌بین مشغول خواندن این سطور هستند عرض می‌کنم بنده از هر چه طنز و طنزنویس و روزنامه‌نگار و روزنامه‌نگاری و مطبوعات و صفحه شهرونگ و همه اعلام برائت می‌کنم! باشد که در آن دنیا که نه در این دنیا رستگار شوم!
و اما بعد، اخیرا خبری باعث تشویش اذهان عمومی کشور شده و آن خبر جایگزینی چهره افراد با رمز عبور ایمیل و تلفن هوشمند و اینهاست! یعنی شما از خودت سلفی می‌گیری و موبایل شما با تشخیص چهره شما، ایمیل‌تان را باز می‌کند، خب شما فرض کنید یک کوئین، یک ملکه، یک خردادی مغروری که می‌میرد ز بی‌آبی ولی پی پورشه نمی‌گردد، چطور سر صبح، با آن قیافه‌ای که نه به ملکه شبیه است، نه حتی به ندیمه‌اش، نه به یک آبانی متواضع، با آن قیافه‌ای که ذره‌ای آرایش خلیجی ندارد، چطوری بخواهد قیافه‌اش را به تلفن مثلا هوشمندش بشناساند؟! یا شما فرض کنید شخصی حمام رفته باشد…. نه… نه… فرض نکنید، فرض نکنید! خودتان خانواده ندارید که ملکه مردم را در حمام فرض می‌کنید؟! شرم و حیا از بین رفته اصلا، شما فرض کنید یکی از این کوئین‌ها با قیافه بعد از حمامش چطوری می‌خواهد پسورد وارد کند؟! اگر یکی از این خانم‌هایی که آمار مصرف لوازم آرایش در ایران را به صدر جهانی برده‌اند، بعد از حمام و سر صبح آرایش داشت، با این قیافه کج و کوله‌ای که عادت کرده موقع سلفی گرفتن به خودش بگیرد، چه کند؟! نکنید آقا، با این تکنولوژی‌هایتان عرصه را بر ملکه‌های ایرانی تنگ نکنید، می‌روند به آقایی‌های‌شان می‌گویند، آقایی‌هایشان هم با ابروی گره کرده و ته‌ریش جذاب و هیکل بدنسازی شده، می‌آیند سیلیکون ولی را با خاک یکسان می‌کنند! گفته باشیم، بعدا توی کلانتری و پزشکی قانونی نگویید کسی به ما نگفت!
روز سه‌شنبه را درحالی ادامه‌ می‌دهیم که اولین سری دست‌اندرکاران سریال‌های آبکی شبکه جم به‌عنوان تعدیل نیرو، عذرشان خواسته شد. الان صداوسیما که درحال ساختن یک مستند است که لابد اسمش را خواهد گذاشت سراب الماس!
دوربین‌هایشان را هم کاشته‌اند و نورهای‌شان را تنظیم کرده‌اند و درحال نوشتن متن توبه و اعتراف هستند که عزیزان برگشتی را راه به راه ساختمان شیشه‌ای فرودگاه ببرند ساختمان شیشه‌ای جام‌جم! فقط خواستم از مدیر شبکه جم درخواست کنم شما که داری رابعه اسکویی را برمی‌گردانی، حداقل چند تا از بازیگران ترکیه‌ای سریال‌های آبکی‌تان را هم به ایران برگردانید که بشورد ببرد! ماه پیکری، خرم سلطانی، گلرویی، نورگل یشیل‌چایی، چیزی! اصلا نخواستیم، همان صدف خودمان را بدهید، منت بازیگران همسایه را نکشیم! البته ما که شانس نداریم! می‌دانم بازیگران ترکیه‌ای را هم بفرستند ایران، توی گمرک، خرم سلطان و ماه پیکرش را برمی‌دارند، به ما دایی رامیزش می‌رسد!
سه‌شنبه، بیست‌وهفتم مهر را درحالی به پایان می‌بریم که سرآشپز نهاد ریاست‌جمهوری از کدو خوردن مشایی و نان سنگک‌خوری احمدی‌نژاد افشاگری‌ها کرده! مرد حسابی،‌ آش را با جاش خورده رفته! تو از آبگوشت خوردنش می‌گویی! برو عموجان، کل نهاد ریاست‌جمهوری هر روز آبگوشت و هر شب کباب برگ خورده باشند، آن یک قلم روز آخر واریز به حساب دانشگاه ایرانیان نمی‌شود! کجای کاری؟! کجای کاریم؟!

تنظیم کننده:

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

این مطلب توسط «روزنامه شهروند» در شبکه های اجتماعی منتشر شده است. نظر سوژه های دارای ارزش خبری را از شبکه های اجتماعی رصد و بازنشر می کند.
موضوعات مهم
شبکه نظر۰
مطالب منتشر شده امروز : ۰