سونا، جکوزی و باب دیلن

%d8%ad%d9%85%d8%a7%d9%85-%d8%b9%d9%85%d9%88%d9%85%db%8cدوستان سوال می‌کنند چرا جایزه نوبل ادبیات را به باب دالون، بابا دیلان، بابی دولان، باب دولاب…حالا هرچی داده‌اند؟
خب چه انتظاری دارید؟ حتما انتظار داشتید جایزه را به حسن عباسی یا حسن رحیم‌پور ازغدی می‌دادند؟ شما از پشت پرده‌ این جوایز صهیونیستی و لابی‌هایی که در هتل‌ کنستانتون، کنسیتتیتان، کنسیتارتون می‌شود اطلاع دارید؟ همین آقای قرائتی خودمان مگر کم کار کرده؟ از اول انقلاب تا حالا هر پنج‌شنبه آمده تلویزیون و کلی مطلب اخلاقی گفته که اگر خود همین آقای باب چند جلسه پای صحبت‌های حاج‌آقا قرائتی می‌نشست جایزه را می‌برد پس می‌داد. اصغر فرهادی هم باید همین کار را می‌کرد که حالا می‌گویند می‌خواهد اسکار برود. اگر آقای داور نوبل انصاف داشت باید جایزه را به کتاب داستان راستان می‌داد. حالا شهید مطهری نیست ولی پسرش که هست. هرچند ما با پسرش اختلاف نظر داریم. خدا رحمت کند مهدی آذریزدی را. همه ما با کتاب‌های قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب کتابخوان شدیم. یعنی او نباید نوبل می‌گرفت. می‌گویند آقای باب این جایزه را به دلیل یک عمر فعالیت هنری و ادبی گرفته است. این آقای رضا سرشار رهگذر یک عمر قصه‌های ظهر جمعه در رادیو گفته است. او چرا جایزه نوبل نگرفت؟ مگر ما کم داریم کسانی که یک عمر فعالیت هنری و ادبی کردند؟ همین رامبد جوان در خندوانه. به باب دادند با این فامیلی‌اش.
به اصغر فرهادی هم نصیحت می‌کنیم با لابی صهیونیست دست ندهد. از این فیلم‌هایی که در آن حمام هست و مرد غریبه وارد حمام می‌شود نسازد. اصلا خود حمام کار صهیونیست است. قدیم حمام زنانه بود و مردانه. بقچه را می‌زدیم زیر بغل و زن‌ها می‌رفتند زنانه و مردها هم می‌رفتند مردانه تر و تمیز برمی‌گشتند. اما حالا چه؟ بنده شنیده‌ام عده‌ای علاوه بر حمام در خانه سونا و جکوزی دارند و مرد و زن با هم…نمی‌‌شود گفت بعضی مطالب را. حالا یک عده هم جمع شده‌اند و می‌گویند چرا جایزه را به آن ژاپنی بی‌دین که اسمش هم بی‌تربیت است نداده‌اند. عزیزان در انتخاب اسم فرزندانتان دقت کنید. اسمی بگذارید که پس فردا فرزندتان بزرگ شد مایه افتخار شما باشد. از بچه می‌پرسی اسمت چیه جواب می‌ده شوشی. آخر شوشی اسم است؟ چند روز پیش میدان راه‌آهن بودم راننده تاکسی گفت حاج‌آقا شوشی؟ گفتم نه برادر من تا همین ته شاپور پیاده می‌خواهم گز کنم. شوشی شد اسم؟

آخرین اخبار