تاریخ درج خبر : ۱۳۹۵/۰۷/۲۳
کد خبر : ۱۲۰۵۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

پذیرش استعفا یا برکناری علی جنتی: پا گذاشتن روی پوست خربزه

دکتر علی جنتی مرد متین و خردمندی است. او با همه ناملایمات و مشکلات و معضلات تلاش کرده است تا شاخصها و وضع فرهنگی کشور – تا آنجا که مربوط به دولت است- از آنچه در دولت سابق بوده بدتر نشود. شاید خواسته و مطلوب ما از یک وزیر فرهنگ بیش از آن چیزی باشد که از علی جنتی دیده ایم اما مقدورات و مقدرات دولت روحانی آن هم در شرایطی که تحت فشارهای شدید مخالفین و افراطیون قرار داشته نشان می دهد که نمی توان انتظار داشت وزیر فرهنگ و ارشاد آن ، آرمانی عمل کند و مطالبات حداکثری ما را پاسخگو باشد.
بدون شک اما پذیرش استعفای مدیر کل ارشاد قم و عقب نشینی در مقابل فشارها و هجمه ها اقدام قابل دفاعی نیست و وزیر ارشاد نمی باید با یک سخنرانی پا پس کشد و پای مجوزهای قانونی صادره از سوی خود نایستد. اما اگر خبر استعفای جنتی به دلیل پذیرش استعفای مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان قم صحت داشته باشد و رئیس جمهور با استعفای وزیر ارشاد موافقت کند در حقیقت رئیس جمهور مرتکب همان اشتباهی شده که وزیر ارشاد با پذیرش استعفای مدیر کلش در قم مرتکب شده است. پذیرش استعفای دکتر جنتی این پیام را به مخالفین خواهد فرستاد که می توان فشار آورد و دولت را وادار به تغییر کرد. می توان سخنرانی کرد و با یک سخنرانی به راحتی مدیری و وزیری را تغییر داد.
به گمان من پذیرش استعفا یا برکناری علی جنتی آن هم در ماههای باقی مانده تا پایان دولت یازدهم ، پا گذاشتن روی پوست خربزه ای است که مخالفین دولت بر سر راه گذاشته اند و می توانند دولت را در مقابل فشارها و حمله ها مرعوب نشان دهند. با آنچه از عملکرد فراکسیون امید در مجلس دیده ایم نیز بعید است که گزینه ای قوی تر از جنتی رای اعتماد بیاورد.
بنابراین پذیرش استعفا یا برکناری علی جنتی از سوی روحانی تکرار همان اشتباهی است که هاشمی رفسنجانی با زیر بار رفتن استعفای خاتمی مرتکب شد و برای دولت نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

تنظیم کننده:

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

این مطلب توسط «محمدعلی آهنگران» در شبکه های اجتماعی منتشر شده است. نظر سوژه های دارای ارزش خبری را از شبکه های اجتماعی رصد و بازنشر می کند.
موضوعات مهم
شبکه نظر۰
مطالب منتشر شده امروز : ۰