نامه به فرزندانی که شاید یک روز داشته باشم

%d8%ba%d8%b2%d8%a7%d9%84%d9%87-%d8%af%d9%84%d9%81%d8%a7%d9%86%db%8c-jpg2دخترم،
همیشه از اینکه فرزند دختری داشته باشم،ترسیدم!
نه اینکه دختر داشتن بَد باشه،نه هرگز!اصلا کی میتونه از موهایِ فِر یا لَختِ دخترکی لوند که خودش رو تو آغوش مادر،و از مادر بیشتر،در آغوش پدرش رها میکنه،به راحتی بگذره؟
اما میدونی؟سال ها بعد که بزرگ میشی و اعداد روی کیکت بالا و بالاتر میرن و میفهمی از یه جایی به بعد،دخترِ دَمِ بخت هستی،حرف هایِ امروز منو درک میکنی!
اینکه چقدر علی رغم آزادی ها و کمک هایِ منو پدرت،باز هم زندگی کردن در میان یک مشت گرسنه ی جنسی که تو رو به شکل یک کالا تصور میکنن چقدر سخته!
اینکه هر روز در صفحه ی حوادث روزنامه ها شاهد آزار یک زن باشی!
اینکه حتی اگر خودت هم تو خونه آرامش داشته باشی،هر روز از دوستان و اطرافیانت بشنوی،پدر و مادرایی دارن که برای عاشقی باید هزار دروغ ببافند و هر بار با ترس،به چشمان مردشون نگاه کنن و یا اینکه بشنوی،برای داشتن کوچیک ترین حق زندگیشون،ملزم به دریافت اجازه از خانواده ن!حتی اگر ٣٠ سال داشته باشن یا بیشتر!
اما قول میدهیم حقوقت رو بشناسیم و با کمترین افراط و تفریطی،آرامشت رو مهیا کنیم!
و در آخر دخترم،درد،دامن کنار رفته ی تو نیست،درد نگاهی ست که اگر سه لایه چادر هم روی پاهایت بندازی،چیزی را تصور میکند که میخواهد!
پسرم،
سال ها بعد که در جامعه فعالیتت بیشتر میشه،
یادت نره،همه حرف هایی که مردم میزنن درست نیست!
پسرم،درد و رنج مختص به یک جنسیت یا یک سن نیست!
تو هم حق داری اگر درد و رنجی به تو وارد شد،اشک بریزی و سبک بشی.دروغ میگن کسانی که در این دنیا تبصره میدن :”مرد که گریه نمیکنه!”
اگر به انسان بودنت شک نداری،بدون خجالت و نگرانی،اشک بریز اما مسبب اشک کسی نشو!
پسرم،
شک نکن زندگی بالا و پایین زیادی داره،اما منو پدرت سعی خواهیم کرد که تو بفهمی،حق یک مرد نیست که تا آخر عمر از ترسِ اَنگِ دیگران،مشکلات را یک طرفه به دوش بکشد!
.
روز جهانی کودک، این موجودات دوست داشتنی مبــارک…👶🏼👧🏻
پ.ن: عکس کودکی های من…

آخرین اخبار