تاریخ درج خبر : ۱۳۹۵/۰۶/۲۴
کد خبر : ۱۱۹۷۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

آتش سوزی پتروشیمی مبین در عسلویه ۴مجروح برجای گذاشت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر گفت: آتش سوزی در ایستگاه کنترل فشار شرکت پتروشیمی مبین در شهرستان عسلویه این استان چهار مجروح برجای گذاشت.
قاسم قائدی روز چهارشنبه در گفت وگویی افزود: از این شمارمجروح، سوختگی سه نفر سطحی و یک نفر نیز ۶۵درصد سوختگی دارد.
وی یادآورشد: آتش سوزی در ایستگاه کنترل فشار شرکت پتروشیمی که ساعت ۱۱ ظهر به وقوع پیوست درکنترل نیروهای آتش نشانی است و خطری تاسیسات پارس جنوبی را تهدید نمی کند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر اضافه کرد: وضعیت آتش سوزی به گونه ای بوده که آتش نشانی شرکت پتروشیمی مبین به تنهایی قادر به کنترل آن است و حتی از آتش نشانی شرکت های گازی و پتروشیمی موجود در منطقه نیز درخواست کمک نشده است.
قائدی گفت:باتوجه به بسته شدن ورودی گاز به ایستگاه کنترل فشار ، زمانی که گاز موجود در شبکه تخلیه شود آتش سوزی نیز خاموش خواهد شد.
پتروشیمی مبین، شرکت سهامی عام است که در زمینه پتروشیمی فعالیت دارد.
این شرکت به عنوان تولیدکننده سرویس های جانبی، تأمین کننده آب، برق، بخار، اکسیژن، نیتروژن و هوای فشرده و تصفیه کننده پساب های صنعتی مجتمع های پتروشیمی منطقه پارس جنوبی (عسلویه) فعالیت می کند.
شرکت پتروشیمی مبین در سال ۱۳۷۹ در شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران تصویب و به نام شرکت پتروشپمی مبین احداث گردید و در شهریور ۱۳۹۳ با نماد «مبین» به فهرست شرکت های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران وارد شد.
این شرکت ۱۰۰٪ متعلق به شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس بود که در تاریخ اردیبهشت ۹۴، هفت درصد آن در بازار بورس عرضه شد.
پارس جنوبی در شهرستان عسلویه در ۲۸۵کیلومتری جنوب بوشهر واقع شده است.

+ایرنا

تنظیم کننده:

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

موضوعات مهم
شبکه نظر۰
مطالب منتشر شده امروز : ۰