تاریخ درج خبر : ۱۳۹۵/۰۵/۱۷
کد خبر : ۱۱۷۸۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

چطور خبرنگار شدم

وقتی دبیرستانی بودم چون نمره هایم خوب بود همه اصرار داشتند بروم رشته ریاضی فیزیک.آن روزها رشته ریاضی توی بورس بود. همه تب مهندس و خلبان شدن داشتند.مهندس شدن در آن روزها مثل دکتر شدن در این روزهاست.
هرکس اندک استعدادی داشت به سمت ریاضی هدایتش می کردند. و اینگونه شد که من نیز در رشته ریاضی فیزیک دیپلم گرفتم.سال اول که کنکور ریاضی دادم رتبه ام نجومی شد. واقعیت این است اهل ریاضی نبودم با اینکه اگر می خواندم خوب بودم اما دلم نمی خواست ریاضی بخوانم.
دی ماه سال بعد یکدفعه به خودم گفتم بهتر است حالا که مجبورم بخوانم کوتاهی نکنم. چند روز بعد هم زمان ثبت نام بود.دقیقا در همان روزها مطلبی از برترینهای کنکور در نشریه پیک سنجش خواندم.یکی از آن برترینهایی که از رشته ریاضی به انسانی آمده بود. جرقه ای در ذهنم زده شد. بدون مشورت با اطرافیانم در کنکور انسانی ثبت نام کردم. حالا یکی از معضلات یک دختر دبیرستانی در شهر کوچکی مثل یاسوج پیدا کردن کتابهای رشته انسانی بود. یادم می آید فروردین ماه چند تا از کتابها را پیدا کردم وشروع کردم به خواندن.
هدفم فقط روزنامه نگاری بود. همانقدر که من دوست داشتم روزنامه نگار باشم خانواده ام ناراحت بودند که مهندس نمی شوم. آخر سر در کنکور شرکت کردم و با سه ماه روزی ۲ تا ۳ ساعت درس خواندن شاهکار کردم.رتبه ام خیلی خوب بود اما نه درحد ارتباطات و یکی از مشاورانم گفت سال آینده می توانی تک رقمی باشی. و زمستان همان سال در دفترچه دانشگاه علمی کاربردی کاملا اتفاقی رشته خبرنگاری را دیدم و انتخاب کردم اما نمی دانم چه اشتباهی رخ داد که در رشته عکاسی خبری قبول شدم.
این رفتن به رشته عکاسی خبری کمی مرا مردد کرد. بین عکاسی و خبرنگاری مانده بودم.و آخر سر بخشی از سالهای جوانی در همین تردید ها گذشت.و از سال ۸۵ کاملا خبرنگار شدم.
هنوز پدر و مادرم ناراحت سختی شغل من هستند.ازدواج که کردم هم اوایل تصمیم داشتم خانه دار شوم اما بعد از تولد فرزندم به این نتیجه رسیدم باید دوباره پی علاقه ام را بگیرم.
این روزها هر کسی می گوید خبرنگار شوم یا نه؟ می گویم باید تحملت بالا باشد. باید سختیها را به جان بخری. باید خانواده ات این را بپذیرند. باید بپذیرند وقتی از برنامه خبری بیرون می آیی تازه کارت شروع شده است.
اگر آمادگی همه این سختیها را داری بیا و اگر نه راه دیگری را انتخاب کن.

 

تنظیم کننده:

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

موضوعات مهم
شبکه نظر۰
مطالب منتشر شده امروز : ۰