تاریخ درج خبر : ۱۳۹۵/۰۵/۰۳
کد خبر : ۱۱۷۲۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -
ورود 16 هزار و 933 گردشگر خارجی از ابتدای امسال به کاشان

افزایش ۶۵ درصدی بازدید گردشگران خارجی از کاشان

علیرضا عبدالله زاده روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد : ۱۶ هزار و ۹۳۳ گردشگری خارجی از ابتدای امسال تا پایان تیر وارد شهرستان کاشان شدند درحالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۲ هزار و ۳۱۲ تن بود.
وی با بیان این که مدت اقامت گردشگران خارجی نیز در این مدت در قیاس با سال گذشته از رشد ۱۵ درصدی برخوردار بوده است، خاطرنشان کرد: کشورهای فرانسه، آلمان و ایتالیا به ترتیب در صدر بازدید کنندگان آثار و بناهای تاریخی کاشان قرار دارند.
عبدالله زاده افزود: گردشگران کشورهای هلند، چین، انگلستان، بلژیک، سوئیس، آمریکا و ایتالیا نیز در جایگاه های بعدی بازدیدکنندگان از آثار تاریخی کاشان قرار گرفته اند.
مسئول کمیته استخراج و پردازش آمار و اطلاعات کاشان تصریح کرد: گردشگران آمریکایی در چهار ماه نخست سال گذشته رتبه دهم بازدید کننده را به خود اختصاص داده بودند درحالی که امسال در جایگاه هفتم قرار دارند.
وی با یادآوری اینکه گردشگران خارجی از ۷۷ کشور جهان از آثار و ابینه تاریخی کاشان دیدن کرده اند، تصریح کرد: باغ فین با ۱۶ هزار و ۵۶۸ تن، خانه بروجردی با ۱۱ هزار و ۶۳۸ تن و خانه طباطبایی با هفت هزار و ۲۶۵ تن بیشترین بازدید کننده گردشگر خارجی را به خود اختصاص داده اند.
عبدالله زاده افزود: موزه ملی کاشان، خانه عباسیان، تپه های سیلک، حمام سلطان امیر احمد نیز در رده های بعدی بازدید گردشگران خارجی قرار دارند.
شهرستان کاشان بیش از یک هزار و ۶۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده دارد که از این تعداد تاکنون ۳۱۳ بنای تاریخی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
۸۰ خانه تاریخی، ۳۷ بقعه متبرکه، ۲۰ تپه و محوطه باستانی، ۲۸ آب انبار، ۱۷ کاروانسرا،قلعه و تیمچه، هفت حمام، ۳۱ مسجد و ۷۹ اثر از بناهای شهرستان در فهرست آثار ملی ثبت شده است.
باغ تاریخی فین کاشان در سال ۱۳۹۰ در فهرست یونسکو به ثبت جهانی رسید.

+ایرنا

تنظیم کننده:

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

موضوعات مهم
شبکه نظر۰
مطالب منتشر شده امروز : ۰