تاریخ درج خبر : ۱۳۹۵/۰۴/۱۸
کد خبر : ۱۱۶۵۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

آتش سوزی در پتروشیمی ماهشهر به روایت آتش‎نشانان+تصویر

نیروهای آتش نشانی کماکان در حال تلاش برای اطفا حریق هستند. تصاویر زیر را آتش نشانان حاضر در محل برای نظر ارسال کرده اند. گفتنی است وزیر نفت شب گذشته وارد ماهشهر شده است. منابع خبری اعلام کرده اند خوشبختانه این حادثه تاکنون تلفات جانی نداشته است.

 

 

 

تنظیم کننده:

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  ببخشید. اگر منظور عکاس اینه که این آتش نشانها با لباس کثیف شده و عرق کرده یه جورایی قهرمان بودند!! پس این همه آتش نشان در آمریکا و روسیه واسترالیا که جانفشانی می کنند و حتی فوت میکنند را اونها باید ازشون امامزاده بسازند!!
  در ثانی غالب این افراد معمولا کاری که با شیلنگ آب بلد هستند؛ انجام دادن و ندادنش در موقعیتهای سخت (غیر از حریقهای عادی-شهری) فرقی نداره.
  چه آب می ریختند چه نمی ریختند؛ عملا منتظر شدن همه مخزن بسوزه و تموم بشه!! ماشاله…
  کلا وقتی پتروشیمی را ساختن چهارتا تانکر و راکتور تعریف کنیم ؛ همینه.
  کل سود این پتروشیمی در سال ۵۰ میلیون دلار هم نیست ؛ چون اقساط ساختش را باید بپردازه، هنوز به سوددهی نرسیده؛ در حالیکه میشد با کمک مشاور اروپایی چند میلیون دلار خرج سیستم هشدار و اطفای اتومات کرد که معلومه از محل کم گذاشتن این تجهیزات صرفه جویی ارزی شده!!
  بماند که موتورها و مخازن ضد خوردگی و تاسیسات خنک کننده هم از نوع چینی بوده که در دمای پایین خودش باعث تشدید حادثه و گسترش شده.

  درسی باشه!
  ۱- به جنس چینی مطلقاً اعتماد نکنید.
  ۲-به خودکفایی چهارتا مهندس بی تجربه که الفبای ایمنی و مراقبتهای ویژه و تعمیرات دوره ای را بلد نیستند؛ اعتماد نکنید.
  ۳-با احترام به بانوان محترم، برای چنین کار سخت و محیط عملیاتی به مدیریت عاملی بانوی انتصابی -زینت المجالس دولتیها- اعتماد نکنید. اگر هم خانمی راس شرکت باشه؛ یکی مثل انوشه انصاری باشه. خود اتکا باشه.
  ۴-آقای زنگنه؛ دوره قهرمان بازیهای الکی گذشته!! من نمی رم تا آتش خاموش بشه!! شما کارت را جای درست؛ درست انجام بده. شما بابات آتشنشان بوده یا مادر یا فامیلتون؟ این کاریه که باید به فرمانده کل آتش نشانی کشوری سپرده بشه و از ادعا جلوی دوربین پرهیز بشه!

موضوعات مهم
شبکه نظر۰
مطالب منتشر شده امروز : ۰